Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Minima Baltijos kelio diena

Minima Baltijos kelio diena

Prieš 28-erius metus daugiau nei 2 milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių rankomis susijungė į gyvą eilę, taip pasmerkdami Europą padalijusį Ribentropo–Molotovo paktą ir vieningai išreikšdami tvirtą valią atkurti savo šalių laisvę.

Praėjus penkiasdešimčiai metų po pakto pasirašymo, 1989-aisiais Baltijos kelias tapo reikšmingu simboliu, išreiškusiu laisvės ir demokratijos reikalavimus. Ši vienybės iniciatyva taip pat atkreipė viso pasaulio dėmesį į Baltijos valstybių siekį susigrąžinti nepriklausomybę.

Lietuvos Sąjūdis surengė mitingo prie A. Mickevičiaus paminklo Vilniuje trisdešimtmečio paminėjimą. 1987 metų rugpjūčio 23 dieną prie A. Mickevičiaus paminklo Vilniuje įvyko Molotovo–Ribentropo slaptųjų protokolų pasirašymo 48­osioms metinėms skirtas mitingas.

Tai buvo pirmasis sovietų valdžios nesankcionuotas mitingas per visą sovietinę okupaciją ir pirmoji vieša antisovietinė demonstracija po 1972 metų „Kauno pavasario“. Rugpjūčio 23­iosios mitingas tapo simboline naujos epochos pradžia, Lietuvos kelio į Sąjūdį ir Nepriklausomybę pradžia“, – teigia organizatoriai.
LRT.lt ir verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top