Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Vilniuje palaidota rašytoja V. Jasukaitytė

Vilniuje palaidota rašytoja V. Jasukaitytė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Po ilgos ir sunkios ligos mirusi poetė, prozininkė, dramaturgė, visuomenės veikėja, Kovo 11-tosios Akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė trečiadienį palaidota Antakalnio kapinėse, Signatarų kalnelyje.

Užuojautą dėl talentingos rašytojos mirties pareiškė respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, vyriausybės vadovas, draugai ir bendražygiai.

V. Jasukaitytė buvo aktyvi visuomenės veikėja, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatė, atgimimo metais įkūrė „Sietyną“ – kultūros ir teatro studiją, aktyviai protestavo prieš žiaurius nestatutinius santykius sovietinėje kariuomenėje, įkūrė Lietuvos Moterų sąjungą ir buvo jos pirmininkė, o darbų sūkuryje niekada nepamiršo kūrybos.
Paskutinius keliolika metų sirgusi nepagydoma liga ir vos prieš savaitę sulaukusi 70-ties, rašytoja dar puoselėjo didelius kūrybinius planus.

Antakalnio kapinių Signatarų kalnelyje amžino poilsio atgulusi rašytoja apdovanota Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, yra Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės ir Juozo Paukštelio literatūrinių premijų laureatė.

Parašykite komentarą

Top