Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Netekome laidų vedėjos, muzikologės Zitos Kelmickaitės

Netekome laidų vedėjos, muzikologės Zitos Kelmickaitės

www.siandien.info

Lietuvą šiandien sukrėtė skaudi žinia – eidama 72-uosius Anapilin iškeliavo televizijos ir radijo laidų vedėja, visuomenės veikėja Zita Kelmickaitė (1951-2023). Z. Kelmickaitė yra pelniusi Jono Basanavičiaus premiją, Vyriausybės kultūros ir meno premiją, 2000 metais jai įteiktas Gedimino ordino Riterio kryžius, 2018 metais – ordino Už nuopelnus Lietuvai Karininko kryžius.

Zita Kelmickaitė (1951-2023). LRT nuotr.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė užuojautą dėl muzikologės, laidų vedėjos Zitos Kelmickaitės mirties.

„Netekome ryškios muzikos bendruomenės narės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentės, savo gyvenimą paskyrusios lietuvių folkloro puoselėjimui, mūsų šalies muzikinio palikimo išsaugojimui. Z. Kelmickaitė visa savo esybe, neišsemiama energija ir optimizmu, kūrybine, pedagogine ir žurnalistine veikla, vidine šiluma teigė ir mylėjo gyvenimą, savo talentu ir asmenybės charizma skiepijo meilę Lietuvai ir jos žmonėms“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas reiškia nuoširdžią užuojautą dėl netekties Z. Kelmickaitės artimiesiems, draugams, visai Lietuvos kultūros ir mokslo bendruomenei.

„Nuoširdžia meile lietuvių etninei kultūrai ir paveldui Zita Kelmickaitė mokė mus pamatyti ir geriau suprasti tai, kuo esame saviti ir kodėl galime tuo didžiuotis, o visuomet šviesiu žvilgsniu į pasaulį ji gebėjo paliesti kiekvieną šalia jos esantį. Apdovanota ryškiu talentu, Zita Kelmickaitė mokėjo pastebėti ir padėti jam išsiskleisti ir kitame žmoguje, ir kaip dėstytoja bei kultūros puoselėtoja tai darė ilgus metus“, – rašoma ministrės pirmininkės užuojautoje.

TV laidų vedėja iki šiol buvo gydoma Santariškių klinikų Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriuje po to, kai blogai pasijuto kovo 19 dieną, vesdama LRT radijo laidą „Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite“ ir jai buvo iškviesta greitoji pagalba.

Kaip lrt.lt pranešė velionės artimieji, atsisveikinti su Zita Kelmickaite bus galima Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje (šv. Jonų g. 12) gegužės 29 d. (pirmadienį), nuo 16 val. iki 21 val. ir gegužės 30 d. (antradienį), nuo 9 iki 10.30 val.

Gegužės 29 d., 18 val. šv. Jonų bažnyčioje kun. Antanas Saulaitis SJ aukos mišias už a.a. Z. Kelmickaitę.

Urna išnešama 10.30 val. antradienį, laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Parašykite komentarą

Top