Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dėkoja už darbą savo trims ministrams

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dėkoja už darbą savo trims ministrams

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis keičia tris savo ministrus – kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką.

Naujienų portalo lrytas.lt kalbintas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakulteto dekanas Algis Krupavičius teigė, kad šis sprendimas turėjo būti priimtas dar anksčiau. „Dėl J.Petrauskienės krizinės situacijos formavosi dar nuo šitos Vyriausybės kadencijos pradžios, švietimo srityje politika visada stovėjo ant galvos, o ne ant kojų. Kultūros sritis irgi yra užmiršta. Ministrė nesugebėjo parodyti, kad kultūra yra vienas iš prioritetų.Dėl aplinkos ministro, manau, kad čia urėdijų reforma labai ritmas diskusijų objektas. O miškų kirtimai emociškai itin neigiamai veikė visuomenę. To nesprendimas yra tai, kas erzina“, – .

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pritaria švietimo ir mokslo ministrės atstatydinimui, o kultūros ir aplinkos ministrų atleidimo ji kol kas nevertina.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Seimo narys V. Juozapaitis viešai ragino kultūros ministrę neprisiimti nuopelnų dėl teatrų vadovų kadencijos ribojimų. Kultūros ministerijos nuotr.
K. Navickas.

Premjeras BNS teigė nebijąs rizikos, kad traukiantis tokiam skaičiui ministrų, gali tekti visai Vyriausybei pasitikrinti pasitikėjimą Seime.„Mes esame pasiryžę pasitikrinti pasitikėjimą Seime, jeigu to reikia“, – sakė S. Skvernelis

.„Vyriausybė tikrai yra pasiryžusi toliau dirbti, ir manau, kad šis žingsnis kaip tik tai ir rodo. Nes laikas iki rinkimų nėra didelis, ministrus reikės pakviesti labai stiprius, ir turbūt suprantame, kad žmonės galvodami apie darbą penkiems mėnesiams nelabai kas eis. Esu tikras, kad ši Vyriausybė dar dvejus metus turės galimybę darbuotis“, – sakė S. Skvernelis.

J. Petrauskienė atstatydinama prasidėjus ketvirtai dalies mokytojų streiko savaitei, o kelios dešimtys protestuojančių mokytojų nuo trečiadienio nakvoja ministerijos patalpose.

Jai ir profsąjungoms praėjusią savaitę nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, taip pat pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Akivaizdu, kad premjeras pripažino, kad šita Vyriausybė nesusitvarkė su kilusiomis problemomis, iššūkiais, klausimas dabar lieka vienintelis: ar pripažinus, kad tiek bėdų Vyriausybėje yra, premjeras gali toliau eiti pareigas pats. Premjeras turėtų atsistatydinti“, – DELFI sakė G. Landsbergis.

Jis kelia klausimą, kodėl lieka dirbti Socialinės apsaugos ir darbo ministras (SADM) Linas Kukuraitis.„Juk yra visa nepavykusi, tiesą sakant, vaiko teisių reforma, už kurią atsakomybę neša visiškai Kukuraitis. Čia jau galima kalbėti apie platesnį ministrų ratą. Bet jau nebeverta po vieną ministrą rankiotis, reikia prašyti paties premjero atsakomybės“, – sakė G. Landsbergis.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, komentuodamas Vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio ketinimus pakeisti 3 ministrus, sako, kad premjeras, darydamas tokį žingsnį, panašu, pripažįsta savo klaidas, tačiau problemas bando suasmeninti.

„Kitaip sakant, duoda kraujo ir viliasi, kad žmonės gal pamirš, kad tai yra jo paties vadovaujamos Vyriausybės ir jo finansų ministro sukurtos sisteminės problemos“, – Eltai perduotame komentare teigia G. Paluckas.Jo teigimu, švietimo ir kultūros darbuotojų protestai, mokslininkų, medikų, ugniagesių nepasitenkinimas – tai reakcija būtent į valdančiųjų „minimalios valstybės“ projektą.

Pagal spaudos pranešimus parengė Kęstutis DIDŽIULIS 

 

 

 

Parašykite komentarą

Top