Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Minimos 15-osios Lietuvos narystės NATO ir 70-osios Aljanso metines

Minimos 15-osios Lietuvos narystės NATO ir 70-osios Aljanso metines

Minint 15-ąsias Lietuvos narystės NATO ir 70-ąsias Aljanso metines šeštadienį S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros buvo rengiamas oficialus šios svarbios datos paminėjimas ir šventė visuomenei.

Prezidentės D. Grybauskaitės teigimu, tai buvo svarbus tarptautinis pripažinimas. Lietuva tada išgyveno didelio lūžio pavasarį.

Ceremonijoje, kurioje iškilmingai pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, Prezidentė prisiminė ir kitą svarbią datą – balandžio 4 d. minimą Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos 70-metį.

Pasak šalies vadovės, šioje garbingoje istorijoje penkiolika metų – ir mūsų istorijos dalis. Didžiuojamės, kad drauge su sąjungininkais šiandien švenčiame sukaktį, kai mūsų valstybė tapo NATO nare.

Simbolinis ir istorinis sutapimas, kad dvi mums reikšmingos organizacijos buvo įsteigtos tais pačiais metais – NATO ir mūsų partizanų Laisvės kovų sąjūdis. Ši šventė – tai ir visų kovotojų šventė, jų tikėjimo išsipildymas.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Lietuvos priklausymas NATO reiškia, kad mūsų šalis atstovauja Vakarų demokratijos vertybėms, ginančioms žmonių teisę į laisvą ir taikų gyvenimą.

Aljanse turime net dvidešimt aštuonis stiprius, patikimus draugus. O NATO turi Lietuvą – tokią pat patikimą gynybos partnerę su gyvybinga ir modernia kariuomene, kuri praėjusiais metais paminėjo įkūrimo šimtmetį.

Šventiniu džiaugsmu dalijamės daugiau kaip su tūkstančiu karių iš šešių šalių – Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Norvegijos, Belgijos ir Islandijos, tarnaujančių Lietuvoje, NATO priešakinėse pajėgose.

Taip pat su pusšimčiu JAV karių. O mūsų oro erdvę saugo Lenkijos kontingentas. Nuo oro policijos misijos pradžios, kai tapome NATO nariais, Lietuvoje jau budėjo septyniolikos šalių pilotai.

Renginyje, kurio šūkis „15 metų su NATO mes saugūs“, dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vyriausybės ir Seimo nariai, užsienio valstybių ambasadoriai ir gynybos atašė, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, Lietuvos šaulių sąjunga, jaunimo ir moksleivių organizacijos, miesto gyventojai ir svečiai.

Minėjimas prasidėjo iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija ir Lietuvos kariuomenės garbės sargybos kuopos rikiuote.
Ceremonijoje grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“ ir Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras.

Lietuvos NATO narystės 15-ųjų metinių proga nuaidėjo šventinės salvės, jokurias atliks Garbės sargybos kuopos nariai.

Gretimose Universiteto gatvėje ir aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos buvo rengiamos NATO priešakinių pajėgų bataliono karinės technikos ir ginkluotės ekspozicija.

siandien. info, lrp.lt Prezidentūros (R. Dačkaus) nuotr.

Parašykite komentarą

Top