Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Visada remsime Ukrainą kelyje į Europos Sąjungą ir NATO”

„Visada remsime Ukrainą kelyje į Europos Sąjungą ir NATO”

www.siandien.info

Liepos 7 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu atidarė Vilniuje vykstančią Ukrainos reformų konferenciją.

Prezidentas akcentavo, kad Lietuva visada palaikys Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos aspiracijas ir yra pasirengusi dalintis gerąja patirtimi. „Visada remsime Ukrainą kelyje į Europos Sąjungą ir NATO. Žinome, kad šios šalies laukia sudėtingi išbandymai, ir esame pasirengę pasidalyti patirtimi“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai lankėsi Klaipėdoje. lrp.lt nuotr.

Lietuvos vadovas sveikino tarptautinės bendruomenės dėmesį ir palaikymą reformoms Ukrainoje ir pabrėžė, kad šiai šaliai tenka svarbus vaidmuo užtikrinant regiono ekonominę plėtrą ir stabilumą.

„Raginu kolegas Europos Sąjungoje pareikšti stiprų palaikymą asocijuotosioms šalims – Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai – ir atverti kelią jų eurointegracijai. Pradėti galime nuo Ukrainos ir kitų asocijuotųjų šalių integravimo į Europos Sąjungos vidaus rinką. Nepamirškime, kad integracija turi vykti abipusėmis pastangomis, – mes privalome pasiūlyti aiškias perspektyvas, o ukrainiečiai – efektyviai įgyvendinti reformas“, – teigė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad turime matyti aiškų progresą ir proveržį vykdant reformas Ukrainoje. Pasak šalies vadovo, ukrainiečiai turi koncentruotis į efektyvų reformų paketo įgyvendinimą: kovoti su korupcija, sėkmingai įgyvendinti teismų reformą, kurti saugų ir stabilų klimatą investicijoms.

„Ukrainos piliečių gerovė didžiąja dalimi priklauso nuo reformų progreso. Gerovė gali būti užtikrinta tik pasiekus sklandų rinkos ekonomikos veikimą, visuomenės atsparumą, teisės viršenybę ir įveikus korupciją. Tikiu, kad ukrainiečiai yra pajėgūs įgyvendinti visas reikiamas reformas ir pasiekti šiuos tikslus“, – konferencijoje sakė Prezidentas.

Ukrainos reformų konferencija Vilniuje vyksta liepos 7–8 dienomis. Prieš tai vykusi Londone, Kopenhagoje ir Toronte, ši konferencija suburia tarptautinę bendruomenę diskutuoti apie Ukrainos reformų procesą. Tai yra itin reikšmingas įvykis Ukrainos reformų kontekste, brėžiantis šalies europinės integracijos planus iki 2030 metų.

Parašykite komentarą

Top