Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pateikė naujausią informaciją apie Galimybių pasą

Pateikė naujausią informaciją apie Galimybių pasą

www.siandien.info

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pateikė naujausią informaciją apie Galimybių pasą (GP), įsigaliosiantį gegužės 24 d., jo taikymo galimybes ir naudojimo privalumus. Jis pabrėžė, kad GP reikalingas tam, kad Lietuvos gyventojams ir verslui nereikėtų laukti, kol epidemiologinė situaciją taps visiškai gera.

Ekonomikos komiteto posėdyje dalyvavę trijų ministerijų viceministrai (ekonomikos ir inovacijų viceministras V. Jurgutis, sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė ir švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas) išdėstė savo atstovaujamų ministerijų nuomones ir įžvalgas dėl GP ir jo įtakos atskiroms veiklos sritims, taip pat atsakė į Komiteto narių ir kitų gausiai prisijungusių posėdžio dalyvių (Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Vidmanto Janulevičiaus, Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Špoko, Lietuvos krepšinio lygos generalinio direktoriaus Romualdo Brazausko, Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo atstovo Manto Vedricko, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės, Turizmo rūmų prezidentė Žydrės Gavelienės, Lietuvos kelionių verslo asociacijos atstovo Udrio Armalio ir kt.) klausimus ir pastabas.

Apibendrindamas išsakytas pastabas, Komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius pasiūlė į komiteto sprendimą įtraukti ir pasiūlymą Vyriausybei padidinti aukšto meistriškumo sporto varžybas stebinčių asmenų, turinčių galiojantį GP, skaičių ir jį nustatyti – 75 proc. sėdimos vietos, atsižvelgiant į arenos dydį.

Komiteto nariai bendru sutarimu pritarė komiteto išvados rengėjų Kazio Starkevičiaus ir Ievos Pakarklytės parengtam Komiteto sprendimui, kuriame, atsižvelgiant į 2021 m. gegužės 24 d. įsigaliosiantį Galimybių pasą Vyriausybei siūloma:

  1. Peržiūrėti Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimą Nr. 1226 (su visais pakeitimais) „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir įvertinti papildomų karantino priemonių švelninimo taikymo galimybę asmenims, turintiems galiojantį Galimybių pasą žemiau išvardintose srityse, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas:

1.1. peržiūrėti aukšto meistriškumo sporto varžybas stebinčių asmenų skaičiaus apribojimą ir jį nustatyti – 75 proc. sėdimos vietos, atsižvelgiant į sporto arenos dydį;

1.2. teikiant sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas;

1.3. teikiant baseinų, pirčių ir SPA paslaugas;

1.4. teikiant neformaliojo vaikų švietimo paslaugas;

1.5. teikiant neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugas (mokymus, verslo konferencijas, etc.);

1.6. teikiant kino teatrų ir kino klubų paslaugas;

1.7. teikiant sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų paslaugas;

1.8. teikiant muziejų, galerijų ir kitų ekspozicinių erdvių, zoologijos ir botanikos sodų lankymo paslaugas;

1.9. teikiant profesionaliojo scenos meno įstaigų lankymo paslaugas;

1.10. teikiant viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų paslaugas.

  1. Pailginti viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių ir barų paslaugų teikimo laiką ir jį nustatyti nuo 7 iki 23 valandų.
  2. Viešojo maitinimo įmonėms, teikiančioms paslaugas apgyvendinimo įmonėse, sudaryti galimybę maitinimą teikti švediško stalo principu.
  3. Atnaujinti naktinių klubų paslaugų teikimą asmenims, turintiems galiojantį Galimybių pasą.
  4. Peržiūrėti testo galiojimo laiką. atitinkamai:
  5. Komiteto sprendime taip pat prašoma išvadas Ekonomikos komitetui pateikti raštu iki 2021 m. birželio 2 d.

Parašykite komentarą

Top