Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Verslo forumas – su Kinijos atstovais

Verslo forumas – su Kinijos atstovais

Žemės ūkio ministerijoje vyko verslo bendradarbiavimo skatinimo tarp Kinijos Šondongo provincijos ir Lietuvos seminaras, kuriame dalyvavo Šondongo provincijos vicegubernatoriaus Zhao Runtian vadovaujama oficiali ir verslo delegacija, LR žemės ūkio ministerijos, jos pavaldžių institucijų, Aleksandro Stulginskio universiteto ir žemės ūkio sektoriaus įmonių atstovai.

www.zum.lt nuotr.
www.zum.lt nuotr.

Renginio tikslas – aptarti visapusiškas bendradarbiavimo galimybes, užmegzti konkrečius verslo ryšius tarp Lietuvos ir Šondongo provincijos verslininkų, oficialių institucijų, pasirašyti bendradarbiavimo susitarimus.

„Džiaugiamės sparčiai intensyvėjančiais dvišaliais santykiais su Kinija, ypač su Šondongo provincija. Šondongo sostinėje jau du kartus vyko Lietuvos dienos. Visai neseniai, šių metų kovą, aukščiausiu lygmeniu buvo priimtas sprendimas provincijoje atidaryti Lietuvos prekybos rūmus. Plėtojame bendrus ryšius tarp Čindao ir Klaipėdos uostų. Norėtume bendradarbiauti ir žemės ūkio bei maisto pramonės srityje, todėl džiaugiuosi, kad šiandien galėsime pasirašyti draugiškus bendradarbiavimo susitarimus mokslo bei gyvulininkystės srityse. Jau daug metų kasmet dalyvaujame Kinijoje organizuojamose parodose, siekdami Kinijos vartotojus supažindinti su aukštos kokybės, griežtus reikalavimus atitinkančia lietuviška žemės ūkio ir maisto produkcija. Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonės savo produkciją pristato parodose „Sial China“, „FHC China“, dalyvaujame Kinija+16 Centrinės ir Rytų Europos šalių formato renginiuose“, – Žemės ūkio ministerijos svečius sveikino viceministras Saulius Jakimavičius.

Pasirašyti draugiški bendradarbiavimo susitarimai mokslo bei gyvulininkystės srityse.

Lietuvos Aleksandro Stulginskio žemės ūkio mokslų universitetas (ASU) bendradarbiauja žemės ūkio mokslų ir technologijų taikymo klausimais, yra pasirašę ne vieną bendradarbiavimo sutartį su Kinijos žemės ūkio ir technologijų universitetais. Šiuo metu viena Kinijos studentė studijuoja A. Stulginskio universitete „Kaimo plėtros administravimo programoje“.

Ryšiai tarp Lietuvos ir Šondongo provincijos jau gana artimi – 2015 m. gegužę Lietuvoje lankėsi Šondongo provincijos vicegubernatorius Xia Geng su delegacija, susitiko su žemės ūkio ministre V. Baltraitiene, vyko Šandongo provincijos dienos Lietuvoje, verslo forumas, kurio metu pasirašytas memorandumas dėl smulkaus ir vidutiniojo verslo bendradarbiavimo skatinimo tarp VĮ „Versli Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“ ir Šandongo provincijos Smulkiojo ir vidutiniojo verslo biuro. Delegacija lankėsi Klaipėdos regione, su kuriuo šią Kinijos provinciją sieja itin glaudūs ryšiai dar nuo 2005 m., kai tarp Klaipėdos ir Čingdao uostamiesčių buvo pasirašytas miestų partnerystės susitarimas.

Pristatydamas Šondongo provincijos pajėgumus ir ekonominius plėtros rodiklius bei vystomus sektorius, vicegubernatorius Zhao Runtian pabrėžė, kad Lietuva yra strateginė Kinijos, ypač Šondongo provincijos, prekybos partnerė tarp trijų Baltijos valstybių ir pačios Belt and Road iniciatyvos kontekste, paragino aktyviau bendradarbiauti oficialias ir verslo struktūras, keistis patirtimi, gerąja praktika ir mokslinių tyrimų rezultatais, naujomis technologijomis, dalyvauti abiejų šalių parodose (pakvietė Lietuvos atstovus atvykti į  gyvulininkystės parodą spalio mėnesį).

Renginiui baigiantis buvo pasirašyti du susitarimai: Memorandumas tarp ASU ir Šondongo žemės ūkio mokslų akademijos bei Memorandumas tarp Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos  prie ŽŪM ir Šondongo provincijos gyvulininkystės ir veterinarijos biuro dėl bendradarbiavimo veislinės gyvulininkystės srityje.

Kinija – viena iš prioritetinių Lietuvos maisto pramonės eksporto rinkų, kurią Lietuva vertina kaip ilgalaikę ir patikimą prekybos partnerę. Siekiama ir toliau gilinti prekybinius ir ekonominius santykius su Kinija, ypač pieno ir mėsos produktų srityje. Lietuva siekia Kinijos vartotojams pristatyti mūsų aukštos kokybės pieno produkciją ir dėl to yra daug dirbama. Lietuva taip pat yra suinteresuota jautienos, paukštienos, grūdų ir kt. produktų eksportu į Kiniją, dėl kurių jau yra inicijuotos leidimų gavimo procedūros su Kinijos atsakingomis institucijomis. Nors dabartiniai prekybos srautai prekyboje žemės ūkio produktais su Kinija kuklūs – siekiama ne tik padidinti prekybos apimtis, bet ir užtikrinti aukšto lygio maisto saugą.

Prekyba su Kinija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2015 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Kiniją sudarė 3,4 mln. eurų. Importas iš Kinijos siekė 21 mln. eurų. Importas viršijo eksportą 8,4 karto. 2015 m. į Kiniją daugiausia iš lietuviškos kilmės išvežta šaldytų mėlynių, javų šiaudų ir pelų, šokolado ir produktų su kakava, salyklinio alaus, naminių paukščių mėsos ir valgomųjų jos subproduktų. Palyginti su 2010 metais, lietuviškų produktų eksportas išaugo 1,8 karto.

Žemės ūkio ministerijos inform., www.zum.lt

Parašykite komentarą

Top