Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija (PLB) pristatė priimtas rezoliucijas

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija (PLB) pristatė priimtas rezoliucijas

www.siandien.info

Seime posėdžiavosi  Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija (PLB) baigiamojoje spaudos konferencijoje pristatė 7 priimtas rezoliucijas:

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Ilona Šilenkova)

„Dėl valstybės pažangos strategijos „Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“ įgyvendinimo ir lietuvių kilmės žmonių ryšio su Lietuva stiprinimo“ 

Dėl Pasaulio lietuvių sporto žaidynių 

„Dėl Referendumo dėl gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo“

„Dėl stacionarinės reabilitacijos paslaugų asmenims, nukentėjusiems nuo 1939–1990 m. okupacijų“

„Dėl pilietinio pasipriešinimo strategijos įgyvendinimo ir atsparumo dezinformacijai didinimo“

„Dėl Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos veiklos tęstinumo ir organizavimo ateityje“

„Dėl Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ įgyvendinimo“

Komisijos posėdyje dalyvavęs ir komisiją sveikinęs Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas pasidžiaugė, kad Pasaulio Lietuvių bendruomenė dirba labai tvirtai, organizuotai ir nuosekliai.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Ilona Šilenkova)

„Šios Seimo kadencijos metu įvykdyti svarbūs pokyčiai diasporos politikos formavime ir įgyvendinime,“ – kalbėjo komisijos pirmininkai Dalia Asanavičiūtė ir Jonas Bružas, pabrėždami, kad „aiškiai jaučiamas Lietuvos ir diasporos ryšių stiprėjimas bei abipusis supratimas: kartu ruošiamės referendumui, stipriname lituanistinį švietimą, tapatybės išsaugojimą, diskutuojame apie pilietinį pasipriešinimą, lengviname grįžimą į Lietuvą, įsiliejame į šauktinių reformos diskusijas“.

PLB pirmininkė Dalia Henke dėkojo Seimo valdybai, komisijoje dirbusiems Seimo nariams, Seimo kanceliarijai už sklandų ketverių metų darbą stiprinant Lietuvos ir diasporos ryšius. „Lietuvai svarbius klausimus – Lietuvos nacionalinio saugumo ir diasporos įsitraukimo į valstybės gyvenimą, pilietybės išsaugojimo ir grįžimo į Lietuvą, tapatybės išsaugojimo ir stiprinimo – sprendėme kartu“,  – sakė D. Henke, linkėdama jau naujai komisijai kitoje kadencijoje tęsti pradėtus darbus.

Parašykite komentarą

Top