Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > 17-oji Rusijos invazijos į Ukrainą diena

17-oji Rusijos invazijos į Ukrainą diena

www.siandien.info,spaudos pranešimai

Šiandien, 6 val. ryto daugiau nei 15 Ukrainos regionų ir daugelyje miestų pradėjo kaukti oro pavojaus sirenos. Sirenos kaukė sostinėje Kijeve, taip pat Odesoje, Sumuose, Charkive, Dniepre.

AP nuotr.

17-oji Rusijos invazijos į Ukrainą diena. Rusijos pajėgos penktadienį dar labiau priartėjo prie Ukrainos sostinės Kyjivo, kuris, pasak vietos pareigūnų, virsta „tvirtove“. Naktį iš penktadienio į šeštadienį skirtingi Ukrainos pareigūnai patvirtino informaciją, kad Rusijos pajėgos pagrobė Melitopolio merą. Šeštadienio rytą Ukrainos premjero pavaduotoja paskelbė apie 10 humanitarinių koridorių atvėrimą.

Ukrainos pietinio Melitopolio miesto meras penktadienį buvo pagrobtas Rusijos okupacinių pajėgų, pranešė prezidentas Volodymyras Zelenskis ir kiti ukrainiečių pareigūnai.

„Dešimties okupantų grupė pagrobė Melitopolio merą Ivaną Fedorovą, – sakoma Ukrainos parlamento „Twitter“ žinutėje. – Jis atsisakė bendradarbiauti su priešu.“

AP nuotr.

Pranešime sakoma, kad meras buvo pagrobtas, kai dalyvavo pasitarime Melitopolio aprūpinimo klausimų miesto krizių centre.

Vėlai penktadienį paskelbtu vaizdo pranešimu prezidentas  V. Zelenskis patvirtino pagrobimo faktą ir vadino I. Fedorovą „meru, kuris drąsiai gina ukrainą ir savo bendruomenės narius“.

„Akivaizdu, kad tai yra įsibrovėlių silpnumo ženklas… Jie perėjo prie naujos teroro stacijos, kai stengiasi fiziškai likviduoti teisėtos Ukrainos vietos valdžios atstovus“, – kalbėjo jis.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai ir toliau gina Charkivą: Rusijos okupantai nejuda į priekį, jie praranda savo kovinius pajėgumus. Tai paskelbė Charkovo regioninės karinės administracijos vadovas Olegas Sinegubovas, kurį cituoja tsn.ua. Pasak jo, per pastarąją dieną rusų pajėgos iš artilerijos ir minosvaidžių apšaudė regiono gyvenvietes: Chugujevskio rajoną, Izyumo regioną, Dergachą. Iš viso buvo užregistruoti 84 išpuoliai.

Parašykite komentarą

Top