Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Apie naujus mokesčius ir žaliąjį kursą

Apie naujus mokesčius ir žaliąjį kursą

www.siandien.info

Seimui pateikta Prezidento inicijuota Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo

Seimui pateikta Prezidento inicijuota Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pataisa, orientuota į platesnes savivaldos galimybes įgyvendinti klimato kaitos ir skaitmenizacijos projektus.

Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi  aptarė Lietuvos pasirengimą įgyvendinti Europos žaliąjį kursą, taip pat Lietuvos ir Kinijos santykius.

Prezidento teigimu, greta šį mėnesį Europos Komisijos paskelbto instrumento, skirto kovoti su ekonomine prievarta, būtina kuo greičiau pradėti kurti aukštesnės vertės ir trumpesnės gamybos grandinės ekonomiką, išnaudojant Europos Sąjungos Atsigavimo fondo investicijas verslui. Svarbios investicijos į lustų, žaliosios energetikos, biotechnologijų, elektromobilumo ir kitas industrijas, taip pat investicijos eksportui stiprinti.

„Privalome numatyti finansinius instrumentus, kurie padėtų šalies verslui susidoroti su apyvartinių lėšų disbalansu. Turime išnaudoti diplomatines priemones kalbantis su Lietuvos eksporto ir investicijų partneriais Senajame žemyne, JAV ir kitose rinkose, taip pat konsultuotis su Europos Komisija“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, naujieji mokesčiai turi būti orientuoti į gyventojų elgsenos pokyčius, o ne į skurdo didinimą. Iš mokesčių surinktos lėšos negali būti skirtos tik biudžetui pildyti. Priešingu atveju, būtų diskredituotas visuomenės požiūris į kovą su klimato kaita.

Prezidento teigimu, svarbu kurti papildomas finansines paskatas, kurios lemtų vidutines ar mažesnes pajamas gaunančių gyventojų elgsenos pokyčius. Taip pat remti klimatui neutralius savivaldos transporto sprendimus, ypač stiprinti viešojo transporto infrastruktūrą.

Parašykite komentarą

Top