Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Ministrai be atsakomybės

Gintautas Kniukšta. Ministrai be atsakomybės


Mitingas Vilniuje. 2021 m. liepos 29 d. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Gintautas KNIUKŠTA, laikraštis ŠIANDIEN

Vakar mitinge prie Vyriausybės skambėjo raginimas atstatydinti krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, taip pat paskelbti politikų sąrašą, kurie bendradarbiavo su KGB.

Mitingas Vilniuje. 2021 m. liepos 29 d. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Kodėl šis konservatorių politinis veikėjas neįtiko mitingo dalyviams, kurių dauguma buvo dieveniškiai, apie kuriuos šiandien kalba visa Lietuva?

Seimo narė Beata Petkevič, duodama interviu laikraščiui ŠIANDIEN pažymėjo, kad būtent šis ministras, pasirašė įsakymą steigti migrantų centrą Dieveniškėse. Ar buvo ministras atvykęs į Dieveniškes? Ar matė tą pastatą, kuris yra vos už 20 metrų nuo mokyklos, į kurią rugsėjo pirmąją rinksis šio miestelio vaikai?

Nebuvo ir nematė.

Ar žinojo, kad deda parašą ant įsakymo, kuriam nepritaria vietos bendruomenė? Žinojo, nes pasirašė įsakymą praėjus vos porai valandų po rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame buvo nuspręsta neapgyvendinti migrantų Dieveniškėsė.

Kas tas Anušauskas? Jis 1997–2008 m. buvo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius. Nuo 2007 m. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys. Tapęs konservatoriumi, jau kitais metais buvo išrinktas į Seimą.


Mitingas Vilniuje. 2021 m. liepos 29 d. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Mokslinė Anušausko veikla – tiria teroro, genocido, slaptųjų tarnybų istoriją, vadinasi, puikiai žino jų padarytus žiaurius nusikaltimus mūsų tautai. Kitas klausimas, jeigu žino, kodėl nori, kad neteisėtai kirtę mūsų valstybės sieną migrantai būtų Lietuvoje apgyvendinti šalia mokyklos? Čia tiesiog žmogiškumo stoka ar kerštas politiniams oponentams?

Kitas klausimas, kodėl Dieveniškių ir šio miestelio žmonių taip bijo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė? Vakar ji neatėjo į mitingą, nesikalbėjo su dieveniškiais, o išrūko į Druskininkus, kur surengė spaudos konferenciją.

Ką pasakė? Kad ji nenori konkrečiai komunikuoti… Ar tai reiškia, kad ministrė slepia nuo savo šalies piliečių informaciją, kur konkrečiai bus apgyvendinti migrantai?

Vakar mitinge siūlyta neteisėtai kertančius sieną apgyvendinti Rukloje arba vežti juos į Lukiškių kalėjimą, juolab, kad Europos Komisijos narė pareiškė, kad ES neturi pinigų sienai su Baltarusija stiprinti.

Plačiau – artimiausiame ŠIANDIEN numeryje, www.siandien.info

Parašykite komentarą

Top