Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ar Naglis Puteikis galėjo turėti sąsajų su Alytaus pataisos namuose planuotais (organizuotais) neramumais?

Ar Naglis Puteikis galėjo turėti sąsajų su Alytaus pataisos namuose planuotais (organizuotais) neramumais?

Gabrielius LANDSBERGIS

Kaip klojamas kelias į Prezidento rinkimus. Įtemptas metas, biudžeto priėmimas. Opozicija kritikuoja ir kelia bangas, mokytojai nepatenkinti streikuoja, Tapinas ir profsąjungos mitingus organizuoja.

Premjeras suraukęs antakį grūmoja – Kremlius, opozicija, mokytojai, kriminalinis pasaulis susiję ir organizuoja valstybėje perversmą. Perklausiamas ne kartą ir per vyriausybės valandą ir skirtingų žiniasklaidos priemonių nepaneigia ir toliau aiškina, kad vykstantys aplink procesai – Kremliaus ir konservatorių inspiruoti.

Melo inžinierius Malinauskas patvirtina, kad tikrai ženklai apie bendradarbiavimą aiškūs, tą patį pakartoja ir Karbauskis. Galima pasukioti pirštą prie smilkinio, galima pasipiktinti, nes taip elgiasi ne savaitraščio “NSO paslaptys” redaktorius, o vienas valstybės vadovų. Bet staiga pasipila “pažymos” – Premjeras gauna informaciją, ja pasidalina išimtinai su savo frakcijos viršininku ir trašų su Rusija bei Baltarusija stumdytoju kultūros komiteto pirmininku Karbauskiu, kiek vėliau su Seimo pirmininku. Konservatoriai, net ir NSGK nariai supažindinti nebus – motyvai neaiškūs. O toje pažymoje, suprask, Seimo nariai ir baisiniai neramumai aprašyti.

Tada dar nauja serija: suėmimai – suimamas Ivanovas, bet tuoj pat paleidžiamas. Paaiškėja, kad prieš du mėnesius suimtas Algirdas Paleckis. Lyg yra ir daugiau žmonių suimtų.

Ir šast – Premjeras jau bando demonstruoti, kad yra visai nebeliguistas ir adekvatumas kilstelėtas į naujas, seniai regėtas aukštumas. Ir Kremlius, ir Seimo nariai (suprask, konservatoriai), ir neramumai (suprask, pedagogai), bet kartu niekas neaišku.

Bet viskas panašu, kad yra gerokai paprasčiau. Nepatvirtintais oficialiai, bet opozIcijos šaltinių duomenimis, Premjeras galėjo gauti informacijos iš Teisingumo ministro ir Kalėjimų departamento, kad Premjero frakcijos narys (kol kas vienintelis valstiečių kandidatas į Prezidentus) Naglis Puteikis galėjo turėti sąsajų su Alytaus pataisos namuose planuotais (organizuotais) neramumais.

Premjerui norint pakilt iš B reitingų lygos reikia naujo Molotkovo. Reikia neramumų, kuriuos tik jis vienintelis, kaip gerasis, dorasis policininkas galėtų nuraminti.

Nežinau tik, ar Premjeras pats pasiprašė, kad Kalėjimų departamentas jam raštą parašytų, ar vis tik nuo rašto viskas ir prasidėjo. Bet tai, ką padarė Premjeras labiau primena Dučės metodus, o ne Europos Sąjungos valstybės. Neramumai kalėjime nėra ok, ypač jei ten įsivėlęs paties frakcijos narys.

Lygiai kaip ir prieš du mėnesius suimtas Paleckis, apie kurio suėmimą, nė kiek neabejoju, žinojo ir Premjeras. Tai reiškia, kad paimdamas tarpusavyje niekaip nesusijusią informaciją – apie Puteikį, apie Paleckį, pavadini tai konservatorių, pedagogų, profsąjungų ir Tapino sąmokslu ir juo mėgini nugesinti kilusį nepasitenkinimą dėl priimamo biudžeto bei mobilizuoti savo elektoratą. Įžulu? O taip.

Bet ir tai dar ne viskas. Paklausykite, ką naujai iškeptas dučė kalba. Valstybėje neramumai, ir jis yra PRIVERSTAS galvoti apie dalyvavimą prezidento rinkimuose. Sunku pasakyti, ar čia dviejų zuikių vienu šūviu manevras, t.y. ar Premjeras netyčia sugalvojo, kad ir biudžetą priims, ir kelią į Prezidentus nusities.

Premjerui norint pakilt iš B reitingų lygos reikia naujo Molotkovo. Reikia neramumų, kuriuos tik jis vienintelis, kaip gerasis, dorasis policininkas galėtų nuraminti.

Kadangi Molotkovas neatsiranda, Premjeras susikuria vieną pats. Toks kelias primena Putino, tik vietoj gyvenamųjų namų sprogdinimo ir čečėnų, pasirinkta kaltinti konservatorius ir profsąjungas bei rašyti pažymas apie savo frakcijos narius. Toks pasirengimas Prezidento rinkimams prasilenkia ir su Premjerui tenkančia atsakomybe bei su demokratinės valstybės principais.

Nesolidu. Nerimta. Nesuveiks.
Parengta pagal Facebook.

Parašykite komentarą

Top