Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Šitas įstatymas demoralizuoja visuomenę, nes kyla labai daug klausimų – kodėl tik 100 eurų?“

„Šitas įstatymas demoralizuoja visuomenę, nes kyla labai daug klausimų – kodėl tik 100 eurų?“

„Šitas įstatymas demoralizuoja visuomenę, nes kyla labai daug klausimų – kodėl tik 100 eurų?“

 www.siandien.info

Seimas tik iš antro karto antradienį pritarė siūlymui naujai pasiskiepijusiems 75 metų ir vyresniems asmenims skirti po vieną 100 eurų išmoką. Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įstatymu (projektas Nr. XIVP-910(2) reglamentuotas vienkartinės išmokos dydis, teisę ją gauti turintys asmenys, jos mokėjimo tvarka.

„Matome dvigubą šuolį, dvigubai daugiau mirčių ištinka žmones, kurie yra 75 plius amžiaus grupėse. Tikrai turime argumentų, kodėl pasirinkome būtent šią amžiaus kategoriją, ir manome, kad ši priemonė turėtų būti tikslinga, nutaikyta į tuos žmones, ir jeigu jau kitomis priemonėmis mums nepavyksta tų žmonių sumotyvuoti ir argumentuoti, kodėl skiepytis yra būtina“, – rytinio posėdžio metu pristatydama projektą sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Algirdas Sysas ragino parlamentarus balsuoti „prieš“ šį Vyriausybės siūlymą. „Aš manau, kad šitas įstatymas demoralizuoja visuomenę, nes kyla labai daug klausimų – kodėl tik 100 eurų? Kodėl nuo 75 metų?“

I.Kačinskaitė-Urbonienė sakė kad išmokos sulėtintų skiepijimosi tempus, –  ne tik senjorai, bet ir kitų amžiaus grupių žmonės pradėtų skiepytis tik tuo atveju, jeigu ir jie gautų vienkartinę išmoką.

 Seimo narys Mindaugas Puidokas tvirtino, kad senjorai, vertindami išmokos siūlymą, kalba, jog tokiu būdu jie yra skirstomi.  Laima Nagienė teiravosi, kas prisiims atsakomybę už kitas mirtis. „Ar tikrai galite pasakyti, ar tikrai skiepai taip padeda, kad dabar mokėsime po 100 eurų“.

Parlamentaras  Dainius Kepenis pareiškė, kad Vyriausybė, vietoje to, kad „taškytųsi dovanėlėmis į kairę ir į dešinę“, geriau atlygintų žalą asmenims, po skiepo patyrusiems stiprias šalutines reakcijas.

Redakcijos archyvo nuotrauka.

Pagal priimtą įstatymą, 100 eurų vienkartinė išmoka bus skirta nuo rugsėjo iki gruodžio pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų žmonėms bei iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems sustiprinančia doze. Vienkartinę išmoka ketinama išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais kartu su pensija.

Balsavime nedalyvavo 22 valstiečiai, po 13 socialdemokratų ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių, devyni darbiečiai, aštuoni Lietuvos regionų frakcijos nariai, šeši konservatoriai, vienas Laisvės frakcijos ir du Liberalų sąjūdžio atstovai. Iš opozicijos atstovų balsavime dalyvavo tik Vytautas Gapšys ir Zigmantas Balčytis.

 Pinigus ketinama išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais, kartu su pensija, atskiro prašymo senjorams teikti nereikėtų.  Išmoką automatiškai išmokės Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos, nereikalaudamos iš asmenų prašymų.

Už išmoką nustatantį įstatymą balsavo 68, prieš buvo 3, susilaikė 7 Seimo nariai.

Įstatymas įsigalios kitą savaitę – spalio 18 d.

Parašykite komentarą

Top