Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Nepatogūs klausimai žemės ūkio ministrui

Nepatogūs klausimai žemės ūkio ministrui


Augustinas Šemelis, Loreta Mačiulienė, Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Kol Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną gaubia nežinia, ministrui – klausimai dėl įdarbinamų partijos kolegų giminaičių.

Seimo Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, tai rodo, kad valdantieji galutinai išsižadėjo savo deklaruotų vertybių.


„Ministras pirmininkas, kai perėmė šias pareigas, labai garsiai deklaravo, kad ateina profesionalai, kurie vadovausis nauju politikos standartu ir giminių, pažystamų ar partiečių darbinimo nebus. Akivaizdu, kad einant į pabaigą šiai kadencijai, ne tik nuo profesionalų Vyriausybės, bet ir nuo skaidrumo, nešališkumo atitolo“, – pastebi V. Čmilytė-Nielsen.


Pirmasis Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio vizitas į veidrodine vadinamą ministeriją Kaune. Pasikeitus ministrui, kol kas nežinia ir dėl ministerijos perkėlimo. Anksčiau sakęs, kad Vilniuje turi likti politiką formuojantys skyriai ir jo paties kabinetas, ministras teatsakė, jog svarstoma, kad Kaune galbūt veiks padalinys.

„Skyrius, kaip aš visą laiką sakiau, bus Kaune, jis jau yra, tik klausimas, kokias funkcijas vykdys“, – sako ministras.

Ar ministerija bus perkelta ir kokios funkcijos tektų Kaune esančiam jos padaliniui, paaiškės po kelių mėnesių, sulaukus darbo grupės išvadų.
Šiuo metu Kaune dirba 20 darbuotojų, kurie norėtų, kad kuo greičiau baigtųsi nežinia.

„Norint išlaikyti kompetentingus darbuotojus, motyvuotus, tai turi būti santykis palaikomas. Labai svarbu, kad neužsitęstų procesai, nes visi matome, kokia iš tikrųjų yra situacija, kad sutrumpintume tuos procesus, išgrynintume idėjas“, – tikina žemės ūkio ministerijos vyresnioji patarėja Ernestas Buckienė.

Anot Seimo Kaimo reikalų komiteto vicepirmininko, kol žemės ūkio ministerijos darbuotojai nežino, ar krautis lagaminus, kenčia visas žemės ūkis.


„Žala ir dabar jaučiama, nes profesionalūs specialistai išėjo iš ministerijos, dirba kitose institucijose ir tikrai aukštose pareigose, o dar didesnė žala bus padaryta, kadangi dabar yra pasiruošimas 2020–2027 metų laikotarpiui, vyksta derybos ir, jeigu mūsų šalies atstovai tinkamai neatstovaus mūsų šalies interesų, tai turėsime“, – teigia Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius.

Žemės ūkio ministrui teko aiškintis ir dėl partijos kolegų giminaičių įdarbinimo ministerijoje. Kaip praneša portalas 15min, ministro patarėja tapo Šilutės rajono tarybos nario, „socialdarbiečio“ Arūno Pupšio dukra. Anksčiau – kanclere paskirta ministro kolegos partijoje Rito Vaigino dukra. Tik viešai prakalbus apie galimą interesų konfliktą, viceministro postą atsisakyta skirti Petro Čimbaro sūnui.

„Yra politinio pasitikėjimo postai, tai, jei žmogus yra priimamas, tai aš juo turiu pasitikėti ir matyti viziją ir tikėti juo, kad būtų galima įgyvendinti. Yra mano atsakomybė prisiimta kaip ministro einant į šitą atsakingą ir svarbią sritį. Aš formuosiu komandą ir turiu ja pasitikėti ir tikėti“, – tikina A. Palionis.

Tuo tarpu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia čia problemos nematantis. Esą ministras geriausiai mato, su kokia komanda dirbti.

Parašykite komentarą

Top