Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Užsitęsusi vadovų paieška  didina korupcijos grėsmę ir leidžia įstaigoms savivaliauti

Užsitęsusi vadovų paieška  didina korupcijos grėsmę ir leidžia įstaigoms savivaliauti

 Agnė Bilotaitė.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Agnė Bilotaitė įregistravo Viešojo administravimo įstatymo  straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo griežtinami terminai dėl paskelbtų konkursų į atsilaisvinusias vietas viešojo administravimo įstaigose.

Teikiamo įstatymo projekto tikslas – užtikrinti skaidrumą viešojo administravimo įstaigose skiriant darbuotojus į pareigas konkurso nustatyta tvarka. Siūloma papildyti Viešojo administravimo 11 straipsnį 7 dalimi, kurioje nustatoma, kad konkursas į laisvas pareigas viešojo administravimo įstaigoje turi būti paskelbtas ne vėliau, kaip per 6 mėnesius nuo pareigų atsilaisvinimo ar per 3 mėnesius nuo naujos pareigybės įsteigimo.

Pasak projekto rengėjos A. Bilotaitės, keisti dabar galiojančias įstatymo nuostatas paskatino problemos, su kuriomis jau ne vienus metus susiduria daugelis viešojo administravimo įstaigų.

Įstaigos naudojasi įstatymo spraga, dėl kurios įsigalėjo neskaidri skyrimo į pareigas praktika, kai laikinasis vadovas eina pareigas dvejus metus ar ilgiau.

„Įstaigos naudojasi įstatymo spraga, dėl kurios įsigalėjo neskaidri skyrimo į pareigas praktika, kai laikinasis vadovas eina pareigas dvejus metus ar ilgiau.

Pavyzdžiui, Nacionalinio transplantacijos biuro vadovo kėdė tebėra laisva nuo tada, kai Asta Kubilienė pateko į Seimą. Panaši situacija ir Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centre (MOSTA), kurio buvusi vadovė Jurgita Petrauskienė persikėlė į Švietimo ir mokslo ministeriją, o jos vietą iki šiol laikinai užima kitas asmuo.

Laikinai pareigas einantys vadovai paprastai neužtikrina vidaus administravimui keliamų tikslų. Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojančiame Valstybės tarnybos įstatyme yra aiškiai apibrėžtos sąlygos, kada turi būti skelbiami konkursai į atsilaisvinusias vietas.

Tuo metu minėtas įstatymas nėra taikomas viešojo administravimo įstaigoms, nors jose taip pat yra pareigybių, kurioms privaloma skelbti konkursus“, – teigė A. Bilotaitė.

Siekiant suvienodinti reikalavimus valstybės tarnyboje ir kitose viešojo administravimo įstaigose, kurių pareigybėms privaloma skelbti konkursus, pasak A. Bilotaitės, būtina nurodyti aiškius terminus, per kuriuos turi būti išspręsti laikinai užimamų pareigybių klausimai – skelbiami konkursai.

Įstatymo projekto, kuris sulaukė skirtingų frakcijų atstovų palaikymo, iniciatorė – Seimo narė A. Bilotaitė.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top