Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seime vyksiančiais renginiais bus paminėtos antrosios karo Ukrainoje metinės

Seime vyksiančiais renginiais bus paminėtos antrosios karo Ukrainoje metinės

www.siandien.info

Vasario 23 d., penktadienį, Seime vyks renginiai, skirti plataus masto Rusijos karinės invazijos į Ukrainą antrosioms metinėms. Renginių globėjas – Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.

Seime vyksiančiais renginiais paminėsime antrąsias karo Ukrainoje metines ir pakartosime savo įsipareigojimą ukrainiečiams būti greta ir teikti pagalbą tiek, kiek reikės“, – teigia Seimo Pirmininko pavaduotojas P. Saudargas.

„Karas Ukrainoje tebesitęsia, padėtis, deja, negerėja, o ir grėsmės išlieka didelės. Ukrainiečiai toliau atkakliai ir didvyriškai kaunasi už savo bei viso demokratinio pasaulio laisvą ateitį. Čia svarbios kiekvieno pastangos, kiekviena galimybė. Todėl kova komunikaciniame bei kultūros frontuose (parodos, filmų peržiūros, konferencijos, diskusijos) taip pat atlieka nepamainomą funkciją – padeda sutelkti ir išlaikyti dėmesį Ukrainai. Seime vyksiančiais renginiais paminėsime antrąsias karo Ukrainoje metines ir pakartosime savo įsipareigojimą ukrainiečiams būti greta ir teikti pagalbą tiek, kiek reikės“, – teigia Seimo Pirmininko pavaduotojas P. Saudargas.

12 val. Seimo Vitražo galerijoje (I rūmai) vyks Ukrainos fotomenininkės Martos Syrko fotografijų parodos „Skulptūros“, Ukrainos nevyriausybinės organizacijos „Samooborona“ ir Ukrainos jaunimo grupės Lietuvoje tapybos meno ant karo eksponatų parodos „Plieno spalvos“ atidarymas.  Parodas atvers Seimo Pirmininko pavaduotojas P. Saudargas ir Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

12.30 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmai) vyks tarptautinis forumas „Jūsų pergalė – mūsų pergalė“. Forumo dalyvius sveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta. Lietuvos ir Ukrainos kariai skaitys pranešimus apie karo Ukrainoje realijas. Bus surengta dokumentinio filmo „Kultūra vs karas. Ukrainiečių muzikos grupės „Antitila“ istorija“ peržiūra.

Programa

Forumas bus tiesiogiai transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ ir portale LRT.lt.

Nuo 16 iki 19 val. vyks atvirų durų valandos Seimo I rūmuose, kur lankytojai galės apžiūrėti fotografijų „Skulptūros“ ir tapybos meno ant karo eksponatų „Plieno spalvos“ parodas.

Įėjimas be išankstinės registracijos su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu tik per Seimo I rūmus (nuo Martyno Mažvydo bibliotekos pusės)

Parašykite komentarą

Top