Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Lietuva ir Prancūzija: draugystė tęsiasi

Lietuva ir Prancūzija: draugystė tęsiasi

Antradienį Diana Nausėdienė ir Brigitte Macron lankėsi MO muziejuje.

Viešnias pasitiko muziejaus įkūrėjai Danguolė ir Viktoras Butkai, MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė ir MO muziejaus komanda.

Lietuvos ir Prancūzijos pirmosios ponios apžiūrėjo parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“

Pasak parodos kuratorių, šiandien nerimą kelia tai, kad mūsų vaikų kartai tenka susidurti su sudėtingais klausimais ir nevaldomu informacijos srautu. Kiekviena diena atneša vis naujų problemų – pabėgėlių krizių, ekologinių kataklizmų, politinių įtampų.

Menininkai S. Boddeke ir P. Greenaway, kurių kuruotą parodą apžiūrėjo pirmosios abiejų šalių ponios, kelia klausimus apie abejingumą migrantų krizei, humaniškumo trūkumą, pamatinius pasirinkimus tarp gėrio ir blogio.

Apžiūrėjusi parodą B. Macron žurnalistams sakė, kad buvo labai laiminga galėdama pažinti Lietuvą. D. Nausėdienė kalbėjo: „Labai džiaugiuosi pažintimi ir tikiuosi, kad mūsų ryšiai vis stiprės ir bus turiningi bei prasmingi“.

Prancūzija yra viena aktyviausių NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvių

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu aplankė Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, NATO priešakinių pajėgų batalione (eFP) tarnaujančius Prancūzijos karius. Šalių vadovai taip pat susipažino su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų „Geležinio vilko“ brigados ir jai priskirto eFP karinio rengimo situacija bei šių pajėgų ir Prancūzijos kontingento veiklos planais.

„Dėkojame Prancūzijai, svariai prisidedančiai prie Baltijos regiono saugumo stiprinimo. Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujantys Prancūzijos kariai, karinėse oro gynybos pratybose Šiauliuose dalyvavę kariai ir technika reikšmingai prisideda prie atgrasymo ir gynybos Baltijos regione. Tai aiški sąjungininkų žinutė apie mūsų vienybę, pasirengimą ir pajėgumus ginti Aljansą ir jo rytines sienas“, – teigė šalies vadovas.

Tai jau ketvirtasis Prancūzijos karių kontingentas, prisijungęs prie NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimo Baltijos šalyse. Jis pusmečio rotacijai į Lietuvą atvyko šių metų liepą. Prancūzijos karių kontingentą sudaro beveik 300 karių. Nuo 2017 m. pradžios Lietuvoje veikiančią NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro daugiau nei 1,2 tūkst. karių. Jai vadovauja Vokietija, o karius kovinei grupei taip pat yra skyrę Nyderlandai, Norvegija, Čekijos Respublika, Belgija, Islandija ir Liuksemburgas. Kovinė grupė yra sudėtinė Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ dalis.

Lietuva ir Prancūzija intensyviai bendradarbiauja gynybos srityje įvairiais formatais. Prancūzija yra viena aktyviausių NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvių. Lietuvos kariai dalyvauja tarptautinėse operacijose Afrikos žemyne: Europos Sąjungos mokymo misijose ir Jungtinių Tautų operacijoje dalyvauja per 50 mūsų šalies karių. Prancūzija taip pat dalyvauja NATO energetinio saugumo centro Vilniuje veikloje. Prancūzai paskirti stebėtojais Lietuvos vadovaujamame kibernetiniame greitojo reagavimo komandų ES struktūriniame projekte.

Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

Top