Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ar jau iš anksto nuspręsta, kas laimės Prezidento rinkimus. Ką reiškia Rinktinė trijulė?

Ar jau iš anksto nuspręsta, kas laimės Prezidento rinkimus. Ką reiškia Rinktinė trijulė?


Balandžio 8 d. sambūrio „Lietuva yra čia“ lyderis ir kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) apskundė šiandien Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (LNMMB) rengiamų kandidatų į prezidentus debatų organizatorius ir pakvietė žmones po darbo 18.30 val. rinktis į protesto akciją prie Nacionalinės bibliotekos laiptų.

A.Juozaitis VRK išsiuntė raštą, kuriame naujienų agentūros BNS, Rytų Europos studijų centro, Konrado Adenauerio fondo ir LNMMB rengiamus debatus prašo pripažinti 3-jų atrinktų kandidatų neįvardinta ir nepažymėta reklamine akcija ir, savo asmeninėje socialinio tinklo Feisbuk paskyroje kviesdamas žmones į protesto akciją, šį renginį pavadino Lietuvos žmonių mulkinimu.

Kaip žinia, dar kovo 29 d. žiniasklaidos priemonės paskelbė BNS pranešimą, kad balandžio 8 d. Vilniuje „įvyks pirmieji debatai tarp trijų kandidatų į prezidentus“. Buvo paskelbta, kad debatuose įvairiomis aktualiomis temomis diskutuos ekonomistas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Seimo narė Ingrida Šimonytė.

Išplatintame pranešime buvo paaiškinta, kodėl tik šie trys kandidatai kviečiami į debatus. Esą, „kandidatai atrinkti įvertinus visų šių metų sociologinių apklausų rezultatus. Į debatus pakviesti kandidatai, peržengę 15 proc. paramos ribą.“

Kilus viešai diskusijai dėl šitokių „debatų“ teisėtumo, debatų rengėjai kitiems nepakviestiems kandidatams pasiūlė atvykti į atskirai jiems skirtą pasikalbėjimą valandą anksčiau, bet neatsisakė pagrindinio sumanymo – reklaminių debatų tarp trijų išskirtinai parinktų kandidatų. Sprendžiant iš vėliau pakoreguotų renginio skelbimų, antraeilių debatų dalyviais sutiko būti tik 2 kandidatai – Naglis Puteikis ir Vytenis Andriukaits.

„Tačiau BNS ir toliau reklamuoja tik šių trijų kandidatų debatus, skelbia tik jų trijų nuotraukas – kitų kandidatų į trijų išrinktųjų renginį kviesti nesiruošia“, – sako A. Juozaitis.

VRK adresuotame rašte A. Juozaitis pabrėžia, kad „galiojantys teisės aktai nenumato jokios 15 procentų ribos pagal spėjamą apklausų rezultatą ar kokį kitą pagrindą, pagal kurį galima būtų privilegijuoti vienus pretendentus kitų atžvilgiu“.

„Priešingai šiam organizatorių teiginiui, Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatyme yra įtvirtintas vienintelis kriterijus – tai pretendentų parėmimas ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašais. Taigi, visi kandidatai, kurie surinko daugiau kaip 20 tūkstančių parašų, turėjo būti traktuojami vienodai. /…/ Tačiau debatuose buvo išskirti trys iš jų, kuriuos siekia reklamuoti organizatoriai“, – rašoma A. Juozaičio pasirašytame rašte VRK.

A.Juozaitis atkreipia dėmesį ir į tai, kad „debatų“ rengėjų – Konrado Adenauerio fondas yra nuolatinis TS-LKD renginių rėmėjas. Pasak A. Juozaičio, jis taip pat remia įvairias globalistinės politikos iniciatyvas, kurias galimai atstovauja minėti trys parinkti kandidatai. „Pažymėtina ir tai, kad Rytų Europos studijų centras seniai susijęs su TS-LKD, kurios politiniam kursui atstovauja Ingrida Šimonytė, o iki neseno laiko – ir Gitanas Nausėda. Trečiasis kandidatas – premjeras Saulius Skvernelis parinktas kaip Vyriausybės vadovas“, – rašoma VRK adresuotame rašte.

Pasak A. Juozaičio, tiek minėti informaciniai pranešimai, tiek ir pats renginys turėtų būti pažymėtas kaip politinė reklama ir apmokėtas iš minėtų kandidatų politinės kampanijos sąskaitose esančių lėšų, kaip to reikalauja Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas.

VRK prašoma pripažinti debatų reklaminį pobūdį ir, kad dėl paslėptos trijų kandidatų reklamos šie debatai neatitinka politinės kampanijos teisinių reikalavimų. Taip pat prašoma patikrinti ar informacija, kuri bus viešai platinama iš šių „debatų“ bus pažymėta kaip politinė reklama ir apmokėta iš kandidatų rinkiminių sąskaitų.

„Tokio lygiateisių kandidatų į aukščiausią Lietuvos Respublikos vadovo pareigybę viešo savavališko segregavimo į aukštesnės ir žemesnės prabos kandidatus nėra vien tiktai reklaminė akcija proteguojanti esamai valdžiai parankesnius iš jų. Tokie šių vadinamųjų debatų rengėjų veiksmai prilygsta nepaskelbtam informaciniam karui su Lietuvos piliečiais ir tai yra Lietuvos nacionaliniam saugumui pavojinga veika“, – teigė A. Juozaičio atstovas viešiesiems ryšiams Jonas Vaiškūnas.

Balandžio 4 d. VRK pagal surinktus rinkėjų palaikymo parašus Respublikos Prezidento rinkimuose įregistravo 6 kandidatus. Patvirtinta, kad šešis pretendentus būti kandidatais į Respublikos Prezidentus parėmė ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų.

Buvo nuspręsta įregistruoti šiuos pretendentus būti kandidatais Respublikos Prezidento rinkimuose: Vytenį Povilą Andriukaitį, Arvydą Juozaitį, Gitaną Nausėdą, Saulių Skvernelį, Ingridą Šimonytę, Valdemarą Tomaševskį.

Galutinis kandidatų sąrašas bus patvirtintas ir paskelbtas balandžio 12 d.

siandien.info, alkas.lt

Parašykite komentarą

Top