Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Astanos ekonomikos forumas: Lietuvos vardas minėtas ne kartą

Astanos ekonomikos forumas: Lietuvos vardas minėtas ne kartą

Astanos ekonomikos forumas, rengiamas jau vienuoliktus metus, yra vienas didžiausių ir įtakingiausių renginių Eurazijoje. Šiais metais vykstančio forumo tema „Protekcionizmo era: nauji iššūkiai globalioje ir regioninėje ekonomikoje“ akcentuoja globalaus pasaulio ir regionų industrijos bei technologijų pokyčių greitį bei poveikį žmogiškajam kapitalui.

Forume pranešimus skaitė tokios iškilios asmenybės kaip Paulas Romeris, 2018 m. Nobelio Ekonomikos premijos laureatas, Pasaulio banko vyriausiasis ekonomistas, taip pat Kristina Legard (Christine Lagarde), Tarptautinio valiutos fondo vadovė, Stenlis Fišeris (Stanley Fischer), buvęs JAV Federalinio iždo banko vicepirmininkas, ir kiti, pasaulinį pripažinimą pelnę ekonomistai. Šiais metais forume dalyvavo apie 3000 dalyvių iš daugiau nei 100 valstybių.

Seimo narys Algirdas Butkevičius Astanos ekonomikos forume susitiko su Kazachstano Ministru Pirmininku Askaru Maminu ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą, ekonomikos tendencijas bei politinio pasaulio aktualijas.

Susitikime taip pat dalyvavo Kazachstano užsienio reikalų viceministras Romanas Vasilenko ir kiti delegacijos nariai, o iš Lietuvos pusės – ambasadorius Vytautas Naudužas.


„Manyčiau, kad glaudžių santykių dėka prekyba tarp Kazachstano ir Lietuvos yra intensyvesnė lyginant Kazachstano ekonominius ryšius su Lenkija ar Baltarusija. Norėtųsi tai įtvirtinti ir plėtoti tinkama linkme,“ – po susitikimo dalijosi įžvalgomis Kazachstane viešintis politikas A. Butkevičius.

Premjeras A. Maminas išsakė nuomonę, kad Lietuva turėtų tapti transporto ir logistikos centru Rytų Europoje dėl puikiai išvystytos infrastruktūros, administracinių gebėjimų ir gerosios praktikos.

Be to, jis išreiškė Kazachstano interesus bendradarbiauti vežant krovinius iš Kinijos ir Kazachstano į Europą, taip pat diegiant e.prekybos bei dirbtinio intelekto sprendimus logistikos sektoriuje.

Vyriausybės vadovas pasiūlė parlamentarui A. Butkevičiui tarpininkauti organizuojant Lietuvos transportininkų grupės atvykimą į Kazachstaną ir pažadėjo juos priimti Vyriausybėje.


A. Butkevičius mūsų šalies įdirbį ir perspektyvas pristatė iliustruodamas faktu, kad 2018 m. iš Kinijos į Europą per Lietuvą vyko daugiau nei 100 krovininių traukinių, o šiais metais laukiama, kad srautas išaugs trigubai.
Kazachstano žiniasklaidos susidomėjimo sulaukęs susitikimas vyko labai šiltai.

Parlamentaras su dabartiniu Kazachstano premjeru yra sėkmingai užmezgę ryšius dar būdami susisiekimo ministrais, daug dirbo kartu įgyvendindami abiejų šalių strateginį projektą – traukinį „Saulė“.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top