Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Britiškoji koronaviruso atmaina „atkeliavo“ iš Vilkaviškio, Kauno, Marijampolės…

Britiškoji koronaviruso atmaina „atkeliavo“ iš Vilkaviškio, Kauno, Marijampolės…

www.siandien.info

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad mūsų šalyje nustatyta 11 naujų britiškosios koronaviruso (COVID-19) atmainos atvejų.

Tai patvirtinančius sekoskaitos tyrimų rezultatus šiandien gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų laboratorija, kurioje per pastarąją savaitę buvo ištirti 96 ėminiai, o šiandien 11-oje ėminių nustatyta šio viruso mutacija.

Paaiškėjo, kad 6 ėminiai su britiškąja koronaviruso atmaina „atkeliavo“ iš Vilkaviškio, 4 – iš Kauno, o 1 – iš Marijampolės.

Iš viso šiuo metu šalyje jau yra žinomų 12 atvejų, kai žmonės užsikrėtė britiškąja viruso atmaina. Pirmasis pacientas jau yra pasveikęs.

Taip pat SAM praneša, kad šią savaitę iš viso tirta 284 ėminiai. Kauno klinikos jau ištyrė minėtuosius 96, dar 188 ėminius tiria referentinė „European Centre for Disease Prevention and Control“ laboratorija. Tikimasi iš šios užsienio laboratorijos rezultatų sulaukti artimiausiu metu.

Organizuoti ir koordinuoti plataus masto koronaviruso genomo sekoskaitos procesą pavesta Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL).

Tikrina Grožio centrus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai per praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 568 ūkinės veiklos vietas, 15-likoje jų nustatyti pažeidimai.

Prioritetas, renkantis tikrinamus objektus, teiktas veiklą atnaujinusioms grožio paslaugų teikimo vietoms, taip pat ne maisto prekių prekybos vietoms.

Nuo vasario 15 d. iki 21 d. NVSC patikrino 471 grožio ir kitų paslaugų teikimo vietą, 92 prekybos ne maisto prekėmis vietas, keturias gydymo įstaigas ir vieną socialinės globos įstaigą. Tai, kad nesilaikoma karantino sąlygų, NVSC nustatė septyniose grožio ir kitų paslaugų teikimo vietose, taip pat septyniose ne maisto prekių parduotuvėse bei vienoje socialinės globos įstaigoje.

Pagrindiniai pažeidimai, fiksuoti grožio paslaugų teikimo vietose: nedėvimi respiratoriai ir neužtikrintas numatytas plotas klientui. Tuo metu, kaip nustatyta atlikus patikrinimus prekybos vietose, dažniausiai pasitaikę pažeidimai – dėvimos ne medicininės kaukės, t. y. skydeliai arba medžiaginės kaukės, neužtikrintos priemonės rankų higienai ir dezinfekcijai.

NVSC, primena, kad, nors prioritetas skiriamas toms ūkinėms veikloms, kurios panaikinus karantino režimo ribojimus atnaujina savo veiklą, tačiau NVSC, policijos pareigūnų, savivaldybių ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų vizitų gali sulaukti ir tos įmonės, kurios veiklos nebuvo nutraukusios.

„Šiuo metu labai svarbu, kad visi – tiek verslas, tiek klientai, paslaugų gavėjai – būtume maksimaliai susikaupę. Infekcijų prevencija yra duris atveriančio verslo raktas į sėkmę“, – sako NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Bendrai nuo spalio 26 d. iki vasario 21 d. NVSC specialistai dėl karantino sąlygų laikymosi patikrino 2890 objektų. 67 objektuose buvo nustatyta pažeidimų.

Parašykite komentarą

Top