Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: miškininkų pelnas – iš tūkstančių pražudytų perinčių paukščių

Naujas ŠIANDIEN numeris: miškininkų pelnas – iš tūkstančių pražudytų perinčių paukščių

„Dabartinis Respublikos Prezidentas nuolat kaltinamas neryžtingumu, bet aš neatsimenu, kad bet kuris iš ankstesnių Lietuvos prezidentų savo metinėje kalboje būtų bent paminėjęs miškus. O Gitanas Nausėda ne tik paminėjo Punios šilą, bet ir sukritikavo užstrigusį Nacionalinio miškų susitarimo procesą, į kurį vilčių dėjo daug visuomeninių organizacijų bei politikų.

Maža to, birželio 16 dieną Seime skaitytame pranešime Prezidentas užsiminė, kad, norint sukurti žalią ir jaukią Lietuvą, reikia įveikti ne tik biurokratines kliūtis, bet ir verslininkų pasipriešinimą. Tai aiški žinutė Nacionalinį miškų susitarimą sužlugdžiusiems medienos verslo atstovams, kurie savo destrukcinį darbą pabaigė spaudos konferencija – šmeižiančia ir keikiančia visuomenininkus.

Neseniai Valstybinių miškų urėdija pasigyrė dar neregėtu pelnu. Tame pasigyrime pamiršo paminėti, kad pelnas – iš tūkstančių pražudytų perinčių paukščių, mat nuo 2019 metų buvo atšauktas draudimas kirsti miškus per paukščių perėjimą NATURA 2000 teritorijose.

 Nelaukė, kol paukščiai paliks lizdus ir šiemet. Dar niekada neteko matyti tiek miškovežių, zujančių per patį paukščių perėjimą. Medienos kirtimo kombainai dirba ir dieną, ir naktį, traiškydami viską, kas gyva.

 Paradoksas tame, kad tokia mediena yra sertifikuojama pagal FSC standartą, t.y. pažymima, jog pagaminta „tvariai“.  Į tvarumo sąvoką netelpa ir tas faktas, kad miškininkai pradėjo rėžti ne tik šiems metams pagal miškotvarkos projektą suprojektuotas biržes, bet ir numatytas iškirsti tik po kelerių metų.

Be to, nepasotinamai medienos rinkai užkišti iš kažkur traukiamos „rezervinės biržės“. Žodžiu, skubama iškirsti kiek įmanoma daugiau ir galbūt tai susiję su vienu teisminiu procesu, kuriam pasibaigus paaiškės, kad visi valstybiniai miškai pastaraisiais metais buvo kertami neteisėtai”.

Naujas ŠIANDIEN numeris jau prekyboje.

Parašykite komentarą

Top