Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Buvusi Lietuvos vadovė D. Grybauskaitė: „Dabartinę situaciją Europa turi vertinti kaip realią grėsmę, o diskusijoms laiko nebėra”

Buvusi Lietuvos vadovė D. Grybauskaitė: „Dabartinę situaciją Europa turi vertinti kaip realią grėsmę, o diskusijoms laiko nebėra”

www.siandien.info

„Danijos spaudai – atvira D. Grybauskaitės kritika Vakarams: trypčiojimas kelia pagundas mus išbandyti’, – rašo www.lrytas.lt

Rusija prisitaikė prie karo, o kai kur Vakaruose vis dar manoma, kad gyvename taikos metu. Kuo daugiau dvejosime, trypčiosime ir diskutuosime, tuo labiau Vladimirui Putinui kils pagunda mus išbandyti ir mesti iššūkį, danų leidiniui „Borsen“ kalbėjo buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentūros nuotr. Autorius – R. Dačkus.

D. Grybauskaitė nurodė neabejojanti, kad V. Putinas gali pulti ir daugiau šalių. Pažvelgus į jėgų santykį tarp Rusijos ir Vakarų, pavojingiausias laikotarpis yra artimiausi dveji treji metai, aiškino buvusi Lietuvos vadovė.

„Investuojame į gynybą NATO. Po penkerių ar šešerių metų būsime labiau pasiruošę ir būsime stipresni. Tačiau artimiausi dveji ar treji metai yra pats pavojingiausias laikas, nes esame pažeidžiami ir vis dar nesame visiškai pasiruošę“, – teigė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, dabartinę situaciją Europa turi vertinti kaip realią grėsmę, o diskusijoms laiko nebėra, nes „kalbama apie ateitį ir apie išlikimą“. Ji pridūrė, kad šalys turi pakeisti savo taikos mentalitetą į karo, nes dabar Europoje taikos nėra.

„Vakarai nesugebėjo pakankamai paremti Ukrainos. Nesugebėjome pakankamai sparčiai didinti savo karinės pramonės. Ir vis dar nelabai sugebame patikėti tuo, kas gali nutikti“, – apgailestavo D. Grybauskaitė.

„Vakarų Aljanse vis dar turime galimybę nuspręsti, kaip baigsis karas Ukrainoje, tačiau jei nepasinaudosime šia galimybe, karas ateis pas mus. Nes kai Europos ir Vakarų lyderiai dvejoja arba yra užsiėmę tarpusavio kovomis, tai kelia pagundą V. Putinui“, – pažymėjo buvusi prezidentė. Todėl ir tuomet, kai prasidėjo karas, ir dabar ji vis dar ragina mažiau kalbėti, o daugiau veikti, rašoma tekste.

Parašykite komentarą

Top