Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Parlamentaras tvirtina, kad įmonės „Proit“ užvilkintas projektas svarbus visos Lietuvos žmonėms

Parlamentaras tvirtina, kad įmonės „Proit“ užvilkintas projektas svarbus visos Lietuvos žmonėms

www.siandien.info

Seimo narys Algirdas Sysas spaudos konferencijoje pasidalijo informacija, kurią rinko 3 metus: ministerijų konkursus, susijusius su informacinių sistemų diegimu, laimi įmonė, kuri nevykdo savo įsipareigojimų ir yra įtraukta į nepatikimų paslaugų teikėjų sąrašą.

Tačiau tai jai nesutrukdė neseniai laimėti 50 mln. vertės projekto konkursą, nors ji nesugebėjo laiku ir tinkamai įvykdyti 1 mln. vertės projekto. Pasak parlamentaro, įmonės „Proit“ užvilkintas projektas svarbus visos Lietuvos žmonėms, nes turėjo būti sukurtos el. paslaugos, kad būtų palengvintas savivaldybių socialinės rūpybos skyrių darbas. 

Įmonė „Proit“ turėjo sukurti 14 naujų el. paslaugų, modernizuoti 13 esamų el. paslaugų Tačiau tai jai nesutrukdė neseniai laimėti 50 mln. vertės projekto konkursą, nors ji nesugebėjo laiku ir tinkamai įvykdyti 1 mln. vertės projekto.

 Pasak parlamentaro, įmonės „Proit“ užvilkintas projektas svarbus visos Lietuvos žmonėms, nes turėjo būti sukurtos el. paslaugos, kad būtų palengvintas savivaldybių socialinės rūpybos skyrių darbas. 

Seimo narys pasidomėjo vienu projektu, kuris buvo pasirašytas 2021 m. lapkritį. Jo vertė buvo beveik 1 mln. Jis turėjo būti baigtas iki 2023 m. vidurio. Pasiteiravęs savivaldybėse, ar jau įdiegtos žadėtos paslaugos, parlamentaras sulaukė tik neigiamų atsakymų.

„Projektas buvo kelis kartus pratęstas, įmonei mokami pinigai. Prieš naujus metus pasižvalgęs po Finansų ministerijos puslapį aptikau, kad projektas neva baigtas ir išmokėta didesnė suma nei buvo numatyta iš pradžių…  Kai paklausiau, kodėl vykdomi papildomi išmokėjimai, nors įmonė nevykdo įsipareigojimų, sulaukiau atsakymo: tai konfidencialu“, – stebisi A. Sysas. 

Ši įmonė yra laimėjusi ne vieną SADM konkursą. O 2023 m. ji laimėjo 50 mln. eurų vertės Susisiekimo ministerijos konkursą. Kaip čia atsitinka, kad įmonė, kuri laiku neįvykdė milijono vertės projekto, tik pinigėlius „įsisavino“, dabar laimi 50 kartų didesnį projektą? Kur žiūri priežiūros institucijos? 

„Paklausiau asmeniškai Ingridos Šimonytės: kodėl Vyriausybės strateginius sandorius tikrinanti komisija lyg niekur nieko paskelbė UAB „Proit“ konkurso nugalėtoja, nors įmonė įtraukta į nepatikimų paslaugų teikėjų sąrašą? Premjerė atsakė, kad komisija tikrina sandorius tik tada, kai reikia. Gaila mokesčių mokėtojų pinigų. Neatliktus darbus atlieka ministerijos papildomai samdomi IT specialistai. SADM triūsiančių IT specialistų skaičius nuo 2021 m. išaugo daugiau nei dvigubai. Kur neišaugs, kai tiek svetimų įsipareigojimų reikia vykdyti“, – komentavo politikas

Parašykite komentarą

Top