Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Chersone rusų okupantai  šaudė į taikius žmones

Chersone rusų okupantai  šaudė į taikius žmones

www.siandien.info; spaudos prane6imai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis naktiniame vaizdo siužete „Telegram“ kreipėsi į Ukrainos žmones. „Tai buvo sunki, įvykių kupina diena. Bet tai buvo dar viena diena, kuri priartino mus prie pergalės“, – teigė V. Zelenskis.

Chersone rusų okupantai taip pat šaudė į taikius žmones, kurie neginkluoti atėjo į mitingą už savo laisvę. Ukrainos vadovybės „Facebook“ puslapyje teigiama, kad per mūšius Rusijos kariai laikė sausumos koridorių su okupuotu Krymu ir taip blokavo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų prieigą prie Azovo jūros. Štabo teigimu, Rusijos kariuomenė daugeliu krypčių kovojo vangiai.

Generalinis štabas pažymi, kad Rusijos karinė ir politinė vadovybė „vykdo agresyvią propagandinę veiklą“, skirtą Baltarusijos kariškiams, „apie būtinybę vykdyti karinę invaziją į Ukrainos teritoriją“.

Pirmadienį Rusijos pajėgoms susprogdinus prekybos centrą Ukrainos sostinėje Kijeve, žuvo mažiausiai aštuoni žmonės. Jie įspėjo, kad žuvusiųjų skaičius gali išaugti. Apšaudymas sugriovė netoliese esančius pastatus ir paliko dūmines nuolaužų ir griuvėsių krūvas, pasklidusias kelių šimtų metrų atstumu. Ukrainos gelbėtojų pajėgos praneša, kad nuo Rusijos invazijos į Ukrainą šalyje buvo visiškai sunaikintas 651 gyvenamasis pastatas, o 3780 namų – dalinai sunaikinti.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar kartą paskatino Rusijos režimo vadovą Vladimirą Putiną sėsti prie derybų stalo. Pasak V.Zelenskio, tik jų tiesioginės derybos gali užbaigti karą.

JAV prezidentas Joe Bidenas teigė, kad Vladimiras Putinas yra „priremtas prie sienos“, o tai potencialiai kelia grėsmę, kad karą Ukrainoje pradėjusi Rusija panaudos cheminį ar biologinį ginklą. JAV taip pat paskelbė, kad reaguodama į vis daugiau žalos Rusijai padarančias Vakarų sankcijas V.Putino režimas gali pasitelkti kibernetines atakas.


Parašykite komentarą

Top