Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Pakvietė iš Rusijos besitraukiančias įmones steigtis ir tęsti veiklą Lietuvoje

Pakvietė iš Rusijos besitraukiančias įmones steigtis ir tęsti veiklą Lietuvoje

www.siandien.info

Nyderlandai yra vienas svarbiausių ir didžiausių Lietuvos ekonominių partnerių, prezidentas pakvietė iš Rusijos besitraukiančias įmones steigtis ir tęsti veiklą mūsų šalyje.

Respublikos Prezidentas susitikime su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte aptarė saugumo situaciją regione, Rusijos karą Ukrainoje, dvišalius santykius, aptarė svarstytinus klausimus vėliau šią savaitę vyksiančiame NATO viršūnių susitikime ir Europos Vadovų Taryboje.

lrp.lt nuotr.

Šalies vadovas su Nyderlandų Premjeru taip pat aptarė paramos teikimo Ukrainai, įskaitant oro gynybos sistemas, poreikį bei galimybes ir tarptautinės bendruomenės galimybes užtikrinti humanitarinius koridorius Ukrainoje. Sutarė, kad būtina maksimaliai greitai užtikrinti ES nepriklausomybę nuo Rusijos energetinių išteklių bei reikalauti, kad Rusijos kariai pasitrauktų iš užgrobtų branduolinių jėgainių, o už branduolinę saugą atsakingos tarptautinės organizacijos užtikrintų jų saugumą.

Susitikime taip pat kalbėta apie tolesnį sankcijų Rusijai griežtinimą: agresorės izoliavimą visuose sektoriuose ir tarptautinėse organizacijose, Rusijos ir Baltarusijos finansų institucijų izoliaciją nuo SWIFT sistemos, jūrų uostų uždarymą.

Parašykite komentarą

Top