Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris ir nuoširdus pokalbis apie žurnalistikos misiją ir vertybes

Naujas ŠIANDIEN numeris ir nuoširdus pokalbis apie žurnalistikos misiją ir vertybes

www.siandien.info

„Šiuo metu itin svarbus ir reikalingas yra atviras, nuoširdus pokalbis apie žurnalistikos misiją ir vertybes, kokybišką žiniasklaidą ne tik akademinėje erdvėje.

Apie tai būtina kalbėti ir kalbėtis įvairiose auditorijose, su plačiąja visuomene. Tad šio sumanymo esmė – susitikimai ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose su V. Gedgaudo premijos laureatais, žinomais Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nariais, kūrėjais – žurnalistais ir publicistais.

Dabar ne tik jaunuomenė, bet ir vyresnioji skaitytojų auditorija vis daugiau laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, iš ten dažnai ir semiasi naujienų, kurios, deja, dažnai atmiežtos nemaža doze netikros informacijos, kurios tikslas manipuliuoti savo vartotojais.

Taigi šie skaitymai suteikia galimybę susitikti ir gyvai kalbėtis apie žurnalistiką, jos misiją ir vertybes. Manyčiau, kad šių dienų realijose ypač svarbu aktualizuoti Vytauto Gedgaudo idėjas, kurios visada buvo siejamos su žurnalistikos kokybe, atskaitingumu visuomenei, bendruomenei ir saviraiškos laisve“.

Lietuvos žurnalistų sąjunga su Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacija 2022-uosius metus paskelbė žurnalisto ir ilgamečio JAV tautinės minties laikraščio „Dirva“ vyriausiojo redaktoriaus Vytauto Gedgaudo atminimo metais.

Apie renginius ir kūrybinius projektus, skirtus šiai iškiliai asmenybei, ŠIANDIEN kalbėjosi su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docente, Vytauto Gedgaudo kūrybinio palikimo tyrinėtoja dr. Jolanta Mažyle.

Naujas ŠIANDIEN numeris prekyboje – jau rytoj. Laikraščio prenumerata antrajam šių metų pusmečiui iki birželio 20 d. – visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruok.lt; www.prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top