Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > 46-asis JAV prezidentas – Joe Bidenas

46-asis JAV prezidentas – Joe Bidenas

Joe Bidenas – 46-asis JAV prezidentas. Po atkaklios kovos Pensilvanijos valstijoje J. Bidenui pavyko pasivyti ir aplenkti D. Trumpą ir užsitikrinęs 20 rinkikų iš šios valstijos J. Bidenas jau surenka 273 rinkikų kolegijos balsus.

77 metų buvęs viceprezidentas yra vyriausias kandidatas, kada nors išrinktas Jungtinių Valstijų vadovu.

Džozefas Robinetas „Džo“ Baidenas (angl. Joseph Robinette „Joe” Biden, Jr.; g. 1942 m. lapkričio 20 d.) – buvęs (47-asis) JAV viceprezidentas. Nuo 1973 m. sausio 3 d. iki 2009 m. sausio 15 d., prieš tapdamas viceprezidentu, Dž. Baidenas buvo Delavero valstijos senatorius.

Dž. Baidenas gimė Skrantone, Pensilvanijoje, ir gyveno ten 10 metų, prieš išsikraustydamas į Delaverą. 1969 m. tapo advokatu, 1970 m. buvo išrinktas į apygardos tarybą.

Dž. Baidenas pirmą kartą į senatą išrinktas 1972 m. ir tapo 6-uoju jauniausiu senatoriumi JAV istorijoje. Džo Baidenas į senatą buvo perrinktas 6 kartus, ir tapo 5-uoju ilgiausiai senate dirbančiu žmogumi.

Dž. Baidenas buvo ilgametis Užsienio reikalų komiteto narys, ir buvęs pirmininkas. 1991 metais jis pasisakė prieš Įlankos karą. Dž. Baidenas 2002 m. balsavo už Irako karo rezoliuciją, bet vėliau pasiūlė pakeitimus JAV strategijoje Irake.

Dž. Baidenas nesėkmingai siekė jo kandidatūros iškėlimo į JAV prezidento postą 1988 ir 2008 m., bet abu kartus pasitraukė. Barack Obama pasirinko Džo Baideną naujuoju viceprezidentu. Dž. Baidenas – pirmasis viceprezidentas iš Delavero valstijos ir pirmasis katalikas, užėmęs šį postą.
2020 m. birželį Dž. Baidenas užsitikrino reikiamą skaičių delegatų balsų (1991), kad taptų Demokratų partijos kandidatu į prezidentus 2020 metų JAV prezidento rinkimuose.

2020 m. rugpjūčio 11 d. pranešta, kad Demokratų partijos kandidate į viceprezidentes Dž. Baidenas pasirinko senatorę iš Kalifornijos Kamala Harris.
.
Parengė Rokas Varkalys, Vikepedija nuotr.

One thought on “46-asis JAV prezidentas – Joe Bidenas

  1. Netiesa. Dar niekas neaišku, kas laimėjo. Jis dar neišrinktas. Neskleiskite propagandos ir neterškite savo laikraščio tokiais pareiškimais.

Parašykite komentarą

Top