Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Daugiausia iš reformų išloš tie, kurie gauna didžiausias pajamas?

Daugiausia iš reformų išloš tie, kurie gauna didžiausias pajamas?

Struktūrinės reformos labai laukiamos ir reikalingos Lietuvai. Vis dėl to Vyriausybės pristatytos mokesčių, pensijų sistemos pertvarkos skirtos darbdavių ir daugiausia uždirbančiųjų gerovei, tuo tarpu mažai ir vidutiniškai uždirbantiems – „iš vienos kišenės perkelta į kitą“.

„Dauguma dėl mokesčių pakeitimų apsidžiaugs 30–40 eurų didesne alga, tuo tarpu iš jų bus daugiau atimta, kai jie gaus mažiau kokybiškų viešųjų paslaugų. Į biudžetą žmonės sumokės mažiau pinigų, o vėliau dėl suprastėjusių, pavyzdžiui, gydymo ar švietimo paslaugų bus priversti pirkti privačias,“ – sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Vyriausybė paskelbusi, kad dėl pertvarkų milijonui žmonių bus išdalintas milijardas eurų, nutylėjo faktą, kad tas milijardas eurų paimamas iš tų pačių gyventojų, ir kai kurie netgi nepateks tarp to milijono laimingųjų.
Valdančiųjų siūloma mokesčių sistema netampa teisingesne – pajamų nelygybės mažinimas nėra šios Vyriausybės prioritetas.

„Pačias didžiausias algas gaunantieji gaus ir valdžios dovaną – mokėti mažiau „Sodros“ mokesčių. Nors skelbiama, kad didžiausių algų gavėjai mokės didesnį Gyventojų pajamų mokestį, tačiau bendroje sumoje, jie vis tiek mokės mažiau mokesčių.

„Valstiečiai“, rūpindamiesi tik darbdaviais ir konkurencingumo didinimu, nesiima pertvarkyti visų pajamų, nesvarbu ar tai darbo pajamos, ar pajamos iš kapitalo ar individualios veiklos, apmokestinimo, kuomet gaunantys mažas pajamas mokėtų mažesnius mokesčius, o nuo didesnių pajamų būtų sumokami ir didesni mokesčiai,“ – sako Seimo narė Rasa Budbergytė.

Vyriausybė skelbiasi mažinanti „Sodros“ mokesčius visiems. „Mažinami mokesčiai tai skamba gerai, bet ką tai reiškia jau ir dabar vienas mažiausių Europoje pensijas gaunantiems mūsų pensininkams. Tai tik pablogins jų situaciją.

Nemokami į biudžetą mokesčiai tiesiog nebus padalinti ir nepasieks jau ir taip nustekentų mūsų pensininkų. Antros pensijų pakopos pertvarka rodo pačios vyriausybės netikėjimą, kad ši sistema galėtų išgelbėti būsimus pensininkus senatvėje.

Tas privalomas žmonių įtraukimas į sistemą kelia daug klausimų, pavyzdžiui, kaip valstybė žmogaus mokesčius nukreips kažkuriam iš privačių fondų,“ – kelia klausimą socialdemokratas Algirdas Sysas.

Save centro kairiaisiais laikantys valdantieji paskelbė pertvarkas, kurios kairumu net nekvepia – socialinio teisingumo mažėja, daugiausia iš reformų išloš tie, kurie gauna didžiausias pajamas.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top