Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Šalies vadovų žodžių mūšis: pabaigos dar nematyti…

Šalies vadovų žodžių mūšis: pabaigos dar nematyti…

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, jog Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas neskirti advokato Giedriaus Danėliaus teisingumo ministru prasilenkia su teisinės valstybės principais.

„Dar kartą tenka konstatuoti, kad sprendimą dėl savo pateiktos kandidatūros išgirdau iš žiniasklaidos – ne iš Prezidentės. O svarbiausia – akivaizdu, kad tokio sprendimo argumentai neatitinka teisinės valstybės principų ir gali diskriminuoti ne tik kandidatą, bet ir pačią advokato profesiją“, – sako premjeras.

Jis įsitikinęs, jog Prezidentūros pateikiamas paaiškinimas, kad kandidatas nusprendė ginti klientą politinės korupcijos byloje, todėl nėra tinkamas būti ministru, nėra nei teisingas, nei teisėtas.

„Galiu tik priminti, kad būtent šis advokatas apsisprendė ginti ir prezidentės patarėją slaptos informacijos nutekinimo byloje. Tuo metu, ieškant teisinės pagalbos, prezidentei ir jos komandai nekilo jokių klausimų dėl G. Danėliaus. Niekam nekilo klausimų ir tada, kai prezidentė du kartus atsisakė duoti parodymus šioje byloje, taip, mano įsitikinimu, pamindama vakarietiškos demokratijos principus“, – tvirtina Vyriausybės vadovas.

Jis primena, kad G. Danėlius ilgą laiką dirbo prokuratūroje, puikiai pasirodė kaip advokatas, nepriklauso politinėms partijoms. „Toks žmogus galėjo efektyviai vykdyti reikiamus pokyčius, esu tuo tikras. Bet galbūt būtent tai ir gąsdina tuos, kurie per beveik dešimtmetį trunkantį valdymą taip ir nepasiekė kokybinio lūžio Teisingumo ministerijoje. Teisingumo ministro paieškas teks pradėti iš naujo, ir man sunku pasakyti, kiek rimtų profesionalų po šiandienos sprendimo norės kandidatuoti“, – teigia S. Skvernelis.

siandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top