Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Dėl konservatoriaus A. Vyšniausko teisinės neliečiamybės panaikinimo bus sušaukta neeilinė Seimo sesija

Dėl konservatoriaus A. Vyšniausko teisinės neliečiamybės panaikinimo bus sušaukta neeilinė Seimo sesija

www.siandien.info

Generalinei prokurorei prašant panaikinti Seimo nario, buvusio konservatoriaus Andriaus Vyšniausko teisinę neliečiamybę, tikėtina, kad artimiausiu metu šiam klausimui spręsti bus sušaukta neeilinė sesija.

„Reaguojant į Generalinės prokurorės raštą, klausimą dėl Seimo nario Andriaus Vyšniausko neliečiamybės, tikėtina, svarstysime neeilinės Seimo sesijos metu. Sesijos data priklauso ir nuo kitų darbotvarkės klausimų, pavyzdžiui, galimų pokyčių Vyriausybėje. Tai paaiškės artimiausiu laiku“, – komentare, kurį Eltai perdavė Seimo pirmininkės atstovė Ilona Petrovė, sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Lietuvos Respublikos generalinė prokurorė Nida Grunskienė ketvirtadienį kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą dėl Seimo nario Andriaus Vyšniausko teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Generalinės  prokurorės prašymas pateiktas įvertinus ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Marijampolės savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes.

Duomenys, užfiksuoti liudytojų apklausų protokoluose, Marijampolės savivaldybės administracijos pateiktuose dokumentuose, bankų, ryšio operatorių, degalinių pateiktose suvestinėse ir kituose šio ikiteisminio tyrimo dokumentuose, leidžia pagrįstai manyti, kad Andrius Vyšniauskas, nuo 2019 m. balandžio 23 d. iki 2020 m. lapkričio 13 d. ėjęs Marijampolės savivaldybės tarybos nario ir Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas, Marijampolės savivaldybės administracijai galimai yra pateikęs suklastotus dokumentus dėl jo, kaip tarybos nario, veiklos išlaidų kompensavimo, kurių pagrindu jam  nepagrįstai ir neteisėtai buvo išmokėti daugiau nei 2100 Eurų.

Tokiuose veiksmuose yra nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio „Piktnaudžiavimas“ 2 dalyje, BK 300 straipsnio „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“ 1 dalyje ir BK 182 straipsnio „Sukčiavimas“ 1 dalyje, požymių.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse įtvirtinta, kad nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui, kuris baudžiamojon atsakomybėn gali būti patrauktas tik kompetentingos institucijos leidimu, baudžiamasis procesas pradedamas, tačiau jam negali būti surašytas pranešimas apie įtarimą, jis negali būti apklausiamas kaip įtariamasis ar pripažįstamas įtariamuoju, negali būti suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Atsižvelgiant į tai, kad Andrius Vyšniauskas yra 2020–2024 m. kadencijos Seimo narys ir yra įgijęs Seimo nario asmens teisinę neliečiamybę, numatytą Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu be nurodyto Seimo leidimo negali būti tęsiamas.

Generalinei prokurorei prašant panaikinti Seimo nario, buvusio konservatoriaus Andriaus Vyšniausko teisinę neliečiamybę, tikėtina, kad artimiausiu metu šiam klausimui spręsti bus sušaukta neeilinė sesija.

Parašykite komentarą

Top