Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Dėl prievolės dviratininkams dėvėti ryškiaspalves liemenes

Dėl prievolės dviratininkams dėvėti ryškiaspalves liemenes

Seimas pradėjo svarstyti įstatymo pataisas, kuriomis siūloma atsisakyti reikalavimo dviratininkams važiuojant šviesiuoju paros metu gyvenvietėse dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti įsijungus (uždegus) baltas šviesos žibintą priekyje ir raudonas šviesos žibintą gale.

Pagal projektą šis reikalavimas liktų galioti tik ne gyvenvietėse važiuojant važiuojamąja kelio dalimi, išskyrus dviračių takus, pėsčiųjų ir dviračių takus ir dviračių juostas.

Kaip pažymi pataisų rengėjai, pagrindiniu dviračių naudojimo sezonu (vėlyvą pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį) dienos metu važiuoti dviračiu su liemene yra per karšta ir nepraktiška dėl prakaitavimo, menko privalomų liemenių estetinio patrauklumo.

„Dėl šių priežasčių gyvenvietėse (ypač didžiuosiuose miestuose) itin nedidelė dalis dviratininkų laikosi šio reikalavimo. Dviračių žibintų baterijos taip pat greitai išsikrauna ir tokiu atveju specialios liemenės neturintis dviratininkas nebetenka teisės šviesiu paros metu, nepažeisdamas teisės aktų reikalavimų, važiuoti važiuojamąja kelio dalimi net ir gyvenvietėse, kur transporto greitis ribojamas iki 50 km/h.

Didžiuosiuose miestuose dviratininkai dažniausiai važinėja šaligatviais ir tik kartais, kur eismas neintensyvus, važiuoja važiuojamąja kelio (gatvės) dalimi.

Pagal dabartinį teisinį reguliavimą – gyvenvietėje išvažiuodami į važiuojamąją kelio (gatvės) dalį, net ir šviesiu paros metu ir esant geroms eismo (oro) sąlygoms, dviratininkai privalo užsivilkti liemenę arba pasirūpinti žibintais, kitaip rizikuoja būti patraukti administracinėn atsakomybėn“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.


Įstatymo projektą parengė Seimo darbo grupė pagal Mariaus Kučinsko peticijoje pateiktus siūlymus.

Po pristatymo už įstatymo projektą balsavo 35 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė 19 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomu – Žmogaus teisių komitete. Įstatymo pakeitimus taip pat pavesta apsvarstyti Energetikos ir darnios plėtros komisijai.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 10 d.

siandien.info.lrs.t

Parašykite komentarą

Top