Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Siekiama užtikrinti teisės į laisvus rinkimus įgyvendinimą

Siekiama užtikrinti teisės į laisvus rinkimus įgyvendinimą

Seime įregistruotos Konstitucijos pataisos, kuriomis siekiama užtikrinti teisės į laisvus rinkimus įgyvendinimą.

Seime surinkti parašai ir įregistruotas Konstitucijos 74 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-3867. Projektą savo parašais parėmė 95 Seimo nariai.

Teikiamas pakeitimais siekiama įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) Didžiosios kolegijos 2011 m. sausio 6 d. sprendimą byloje Paksas prieš Lietuvą (Nr. 34932/04), kuriuo Lietuva pripažinta pažeidusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pirmojo protokolo 3 straipsnį, garantuojantį teisę į laisvus rinkimus, dėl pareiškėjo „pasyviosios“ rinkimų teisės būti renkamam Seimo nariu apribojimo nuolatinio ir negrįžtamo pobūdžio.

Įregistruotu įstatymo projektu siūlomomis Konstitucijos pataisomis siekiama užtikrinti teisės į laisvus rinkimus įgyvendinimą, taip pat įvykdyti minėtą EŽTT sprendimą ir išvengti tarptautinių sankcijų Lietuvos atžvilgiu taikymo.

Kaip rašoma teisės akto aiškinamajame rašte, siekiant pašalinti Konvencijos pirmojo protokolo 3 straipsnio nuostatų nesuderinamumą su Konstitucijos nuostatomis ir panaikinti teisės būti renkamam Seimo nariu apribojimo nuolatinį ir negrįžtamą pobūdį, projektu siūloma papildyti Konstitucijos 74 straipsnį nuostata, kad asmuo, kurį Seimas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino Seimo nario mandatą, gali būti renkamas Seimo nariu ne anksčiau kaip po dešimties metų nuo tokio asmens pašalinimo iš užimamų pareigų ar Seimo nario mandato panaikinimo.

\Numatoma, kad minėtas Konstitucijos pataisų projektas Seimo posėdyje bus pristatytas rugsėjo 24 d.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top