Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Dėl Rusijos Federacijos veiksmų Kerčės sąsiauryje savo žodį tarė Ukrainos  Aukščiausioji Rada 

Dėl Rusijos Federacijos veiksmų Kerčės sąsiauryje savo žodį tarė Ukrainos  Aukščiausioji Rada 

 Ukrainos  Aukščiausioji Rada pritarė siūlymui paskelbti karo padėtį. Valdžia turi teisę apriboti žmonių atvykimą į šalį bei išvykimą iš jos, taip pat tikrinti visų sieną kertančių žmonių automobilius, daiktus.  Įvedus karo padėtį, tuo pačiu gali būti įvesta komendanto valanda. Valdžia taip pat gali uždrausti rengti mitingus ir įvesti žiniasklaidos kontrolę.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia lapkričio 25 d. Rusijos Federacijos veiksmus prieš Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus, kurių pasekoje buvo fiziškai užblokuota prieiga į Azovo jūrą, taranuoti ir apšaudyti Ukrainos laivai, sužeisti Ukrainos jūreiviai, laivai kartu su įgulomis neteisėtai sulaikyti.

„Pabrėžiame, kad šie provokaciniai Rusijos Federacijos veiksmai pažeidžia Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą, esminius tarptautinės teisės principus ir negali būti kvalifikuojami kitaip negu atviros karinės agresijos aktas prieš Ukrainą. Lietuva nepripažįsta neteisėtos Krymo aneksijos, smerkia neteisėtą Kerčės tilto statybą bei eksploataciją, Rusijos Federacijos vykdomą Krymo pusiasalio ir Azovo jūros militarizaciją bei Ukrainos Azovo jūros uostų blokadą. Lietuva ragina Rusijos Federaciją nedelsiant nutraukti agresyvius veiksmus prieš Ukrainą, paleisti sulaikytus Ukrainos laivus ir jų įgulas bei atkurti netrikdomą navigaciją Azovo jūroje. Kviečiame tarptautinę bendruomenę griežtai pasmerkti nepateisinamus Rusijos veiksmus ir imtis visų priemonių, kad jie būtų nedelsiant nutraukti”, – sakoma ministerijos pareiškime.

Estijos premjeras J. Ratas savo „Facebook“ paskyroje paskelbė trumpą pareiškimą dėl incidento Kerčės sąsiauryje tarp Rusijos ir Ukrainos karinių jūrų pajėgų. „Įvykiai Kerčės sąsiauryje yra rimtas tarptautinės teisės pažeidimas. Aš smerkiu Rusijos veiksmus – Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivų užgrobimą, Kerčės sąsiaurio uždarymą ir agresiją prieš Ukrainą. Pritariu Europos Sąjungos ir NATO raginimui deeskaluoti situaciją, kad būtų išvengta tolesnės konflikto plėtros“, – pabrėžė J. Ratas.

„Tarptautinė bendrija – Jungtinės Tautos ir Europos Sąjunga – privalo reaguoti į Rusijos surengtą Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivų užpuolimą Kerčės sąsiauryje’, –  pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top