Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Didžiausiame vakcinavimo centre Lietuvoje:skiepijimo pajėgumus galima išplėsti iki 8 tūkst. gyventojų per dieną

Didžiausiame vakcinavimo centre Lietuvoje:skiepijimo pajėgumus galima išplėsti iki 8 tūkst. gyventojų per dieną


www.siandien.info,lrp.lt

Kiekviena skiepų injekcija didina mūsų visų saugumą. Tik sėkmingai ir sklandžiai įgyvendintas masinis vakcinavimas išlaisvins mus iš pandemijos gniaužtų ir leis grįžti prie įprasto gyvenimo“, – po apsilankymo Kauno ledo rūmų vakcinavimo centre teigė šalies vadovas.

Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį apsilankė didžiausiame vakcinavimo centre Lietuvoje, įrengtame Kauno ledo rūmuose.

Vasario 26 dieną duris atvėrusiame centre kasdien dirbs maždaug 70 Kauno miesto poliklinikos suburtos komandos narių ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių.

Kauniečiams saugiai vakcinuoti buvo paruoštos 16 kabinų, kuriose galima paskiepyti iki 4 tūkst. žmonių per dieną. Šią savaitę padvigubinus kabinų skaičių, skiepijimo pajėgumus būtų galima išplėsti iki 8 tūkst. gyventojų per dieną.

Apžiūrėjęs vakcinavimo centrą, šalies vadovas su Kauno miesto meru Visvaldu Matijošaičiu ir Kauno poliklinikos vadovu Pauliumi Kibiša, taip pat su vakcinavimo centre dirbančiais medikais ir savanoriais aptarė centro veiklą, susipažino su centro pajėgumais.

Prezidentui buvo pristatyta informacinė sistema, leidžianti realiu laiku matyti lankytojų srautą, skiepijimo trukmę ir kitus svarbius rodiklius, padedančius sklandžiai organizuoti centro darbą ir užtikrinti atvykstančiųjų pasiskiepyti saugumą.

Pasak Prezidento, Kauno ledo arenoje įrengtas vakcinavimo centras yra puikus pasirengimo skiepyti pavyzdys. Šalies vadovo teigimu, per artimiausias kelias savaites reikšmingai išaugus vakcinų tiekimui būtina užtikrinti realų šalies savivaldybių pasirengimą sklandžiai skiepyti 3–4 kartus daugiau žmonių nei dabar.

Vizito metu Prezidentas padėkojo centre dirbantiems Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriams, kurie reikšmingai prisideda prie sklandaus centro veiklos užtikrinimo.

Skaičiuojama, kad esant pakankamam vakcinų tiekimui ir su dabartine infrastruktūra, kai paskiepijama apie 4 tūkst. žmonių per dieną, 70 proc. kauniečių būtų galima paskiepyti maždaug per 3 mėnesius. Šiuo metu nuo COVID-19 bent vieną kartą yra paskiepyta maždaug 5,5 proc. miesto gyventojų. 

Naujasis vakcinavimo centras buvo įrengtas nuodugniai išanalizavus užsienio šalių pavyzdžius, kur didžiosios sporto arenos transformuojamos į skiepijimo centrus. Ledo rūmuose pritaikyti labiausiai pasiteisinę pacientų srautų ir personalo valdymo procesai, patalpų skirstymo ir ženklinimo principai.

Parašykite komentarą

Top