Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Susitiko su Armėnijos Ministru Pirmininku

Susitiko su Armėnijos Ministru Pirmininku

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su Armėnijos Ministru Pirmininku Nikolu Pašinianu. Daugiausia dėmesio susitikime skirta Armėnijos vyriausybės vykdomoms reformoms ir įsipareigojimų pagal ES visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimą įgyvendinimui aptarti.

Šalies vadovas akcentavo, kad demokratinė Nikolo Pašiniano vyriausybė rinkimų metu iš Armėnijos žmonių gavo stiprų mandatą reformoms įgyvendinti. Prezidentas teigė, kad ES įsitraukimas į institucijų stiprinimą, gilesni ekonominiai ryšiai su Armėnija yra siekiamybė, pabrėžė, kad Lietuva palaiko Armėniją nelengvame demokratinių reformų kelyje, ir pasiūlė Lietuvos pagalbą įgyvendinant reformas teisėtvarkos, kovos su korupcija ir kitose srityse.

lrp.lt

„Lietuvai svarbus būsimas Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, kuris turi nubrėžti šio regiono ir ES bendradarbiavimo gaires. Esame pasirengę dalytis patirtimi, deleguoti savo šalies ekspertus tam, kad padėtume Armėnijai tvirtai žengti demokratijos keliu“, – teigė šalies vadovas.

Prezidentas akcentavo, kad politinis stabilumas ir saugumas yra svarbus veiksnys reformų sėkmei, ir pasveikino Armėnijos Ministrą Pirmininką išlaikius per rinkimus demokratijos egzaminą.

Šalies vadovas pažymėjo, kad prieš trisdešimt metų Lietuva buvo pirmoji šalis, pripažinusi Armėnijos nepriklausomybę, ir kad šie metai ypatingi Armėnijai ir Lietuvai, kadangi švenčiame diplomatinių santykių užmezgimo 30-metį.I

Parašykite komentarą

Top