Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > G. Nausėdai labai rimti  kaltinimai – ryšiai su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, jų interesų gynimas net ES Vadovų Taryboje

G. Nausėdai labai rimti  kaltinimai – ryšiai su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, jų interesų gynimas net ES Vadovų Taryboje

 www.siandien.info

Kaip rašo „Laiko ženklai“ („Lietuvos rytas“) Seimo komisija užsimojo taip plačiai, o išvados tokios radikalios, kad jos turėjo nustebinti net visko regėjusią Lietuvą. Pagal jas, G. Nausėda pažeidė Konstituciją, nes jo atsisakymas liudyti komisijai esą nesuderinamas su priesaika ir įstatymais. Tik pernai STT pradėjęs vadovauti L. Pernavas kaltinamas, kad klaidino komisiją atsisakydamas jai pateikti kriminalinės žvalgybos informaciją, piktnaudžiavo pareigomis ir paneigė Seimo įgaliojimus, trukdė tyrimui.

 www.lrytas.lt rašo, kad G. Nausėdos istorijoje – didelį nerimą keliantys kaltinimai.

Jeigu tai būtų įrodyta, jam grėstų net baudžiamoji atsakomybė. Dar baisesni kaltinimai pažerti VSD direktoriui D.Jauniškiui. Komisija teigia, kad jis 2019 metais talkino tuomečiam kandidatui į prezidentus G.Nausėdai rinkdamas žvalgybinę informaciją apie jo aplinką, galėjo neteisėtai jam atskleisti žvalgybinius duomenis.

Tarp tikrintų asmenų esą buvo SEB banko klientai – stambūs verslininkai ir įmonių vadovai, su kuriais G. Nausėda susitikinėjo. Kitaip sakant, prezidentas neteisėtai pasinaudojo savo ryšiais su SEB banku, o D.Jauniškis jam padėjo tai daryti.

Dabartinės geopolitinės situacijos požiūriu bene baisiausias kaltinimas – ryšiai su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, jų interesų gynimas net ES Vadovų Taryboje. Esą joje G. Nausėda aktyviai siekė, kad sankcijos šiems gamintojams nebūtų taikomos, prezidento patarėjai stengėsi daryti įtaką Lietuvos diplomatams.

Teigiama, kad šalies vadovo aplinkoje nustatyta kelios dešimtys ryšius su Rusijos ir Baltarusijos žvalgybininkais, diplomatais, verslininkais palaikančių asmenų, o tai kelia riziką nacionaliniam saugumui. Šie asmenys esą lankėsi G.Nausėdos štabe, su jais susitikinėjo ir pats būsimasis prezidentas, vėliau jie buvo kviečiami į Prezidentūros renginius

 Gal dar baisiau, kad neva jie bandė tapti ar net tapo nacionaliniam saugumui svarbių valstybės įstaigų vadovais bei prezidento patarėjais. Tai jau kvepia valstybės išdavimu, jeigu būtų tiesa.

Komisijoje dirbęs prezidento neseniai paskirtas krašto apsaugos ministru L. Kasčiūnas išvadas pavadino rimtomis ir vertomis dėmesio, o Seimo vicepirmininkas P. Saudargas neatmetė ir apkaltos G. Nausėdai galimybės.

Parašykite komentarą

Top