Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gegužę į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame Lietuva siunčia „The Roop“

Gegužę į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame Lietuva siunčia „The Roop“

LRT.lt

Kauno „Žalgirio“ arenoje aidėjo kurtinančios ovacijos ir džiaugsmo šūksniai – susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad gegužę į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame Lietuva siunčia „The Roop“.


Šiemet „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Roterdame, Nyderlanduose gegužės 12–16 dienomis. Lietuvos atstovas pasirodys pirmajame didžiosios „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 12 dieną.

Pirmajame pusfinalyje taip pat pasirodys dar 16 šalių atstovai: Airijos, Australijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Belgijos, Izraelio, Kipro, Kroatijos, Norvegijos, Maltos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos, Švedijos, Ukrainos.

Į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo sceną žengė aštuoni dalyviai – Aistė Pilvelytė, „The Roop“, Rūta Loop, KaYra, Monika Marija, Monique, MEANDI ir „The Backs“.

Kas tapo Lietuvos atstovu ir vyks į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame, Nyderlanduose, paaiškėjo vakaro pabaigoje susumavus komisijos narių ir žiūrovų balsus.


Žiūrovų balsavimą stebėjo audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.
Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei. Nugalėtojų komandos taip pat lauks ir dvi piniginės premijos.

Asociacija LATGA atranką laimėjusios dainos autoriams įsteigė 3 tūkst. eurų dydžio premiją, dar 2 tūkst. eurų ši autorius vienijanti organizacija skirs dainos aranžuotės tobulinimui ir kūrinio sklaidai užsienio šalyse.

Dalyvių pasirodymus stebėjo, komentavo bei vertino 11 komisijos narių: LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius, žurnalistas Ramūnas Zilnys, elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas, asociacijos LATGA atstovas Leonas Somovas, muzikos agentūros „M.P.3“ vadovas, koncertų organizatorius, prodiuseris Vaidotas Stackevičius, dainininkas, prodiuseris, grupių „Skamp“ ir „KAnDIs“ bei projekto „LT United“ narys Viktoras Diawara, LRT laidų vedėja, kultūros žurnalistė, pianistė Gerūta Griniūtė, atlikėja, dainų autorė Justė Arlauskaitė-Jazzu, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita.

Atrankos finale pasirodžiusių atlikėjų pasirodymus vertino ir komisijos nariai iš kitų šalių. Tarp jų – televizijos režisierė, prodiuserė, Latvijos delegacijos vadovė „Eurovizijoje“ Zita Kaminska, muzikos agentas, pasaulio talentų agentūros „Echo Location Talent“ narys Myles Jessop ir dainų autorius, muzikantas, prodiuseris Anthony Marshall.

Tiesiogiai iš Kauno „Žalgirio“ arenos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ finalą vedė žiūrovams puikiai pažįstamų vedėjų duetas – Gabrielė Martirosian ir Giedrius Masalskis bei prieš porą metų Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi Ieva Zasimauskaitė.

Pirmoji ant scenos žengė Aistė Pilvelytė. Po generalinės repeticijos atlikėja sakė, kad atidaryti vakarą jai – didelė garbė, kurios jaučiasi nusipelniusi. Be to, atlikėja pasakojo, kad labai džiaugiasi, jog nacionalinės atrankos finalas vyksta būtent Kaune, jos gimtajame mieste.

„Visiems pasakyčiau, kad Lietuvoje – gražiausios moterys, gražiausia gamta ir skaniausias maistas“, – iškart po savo pasirodymo vienai iš vedėjų Ievai Zasimauskaitei sakė A. Pilvelytė paklausta, ką darytų, jei laimėtų.

Nors atsiranda svarstančių, ar A. Pilvelytės daina „Unbreakable“ nėra kiek senamadiška, pati atlikėja savo kūrinį mieliau apibūdina kitaip: „Tai gerai, – „ABBA“. O „ABBA“ yra klasika.“

„Man atrodo, dar yra labai daug pomėgių, kurių pati apie save nežinau, ir man labai malonu juos atrasti“, – nulipusi nuo scenos apie pasirodymą kalbėjo Monika Marija, prisipažinusi, jog dar vienas iš jos pomėgių – lietuviškos virtuvės karalius bulvių plokštainis. – Mama visada man sakydavo, kad būčiau viskam pasiruošus, bet niekada nieko nesitikėčiau.
Atėjau šiandien pasiruošusi geriausiai, kiek galiu, atsivedžiau savo geriausius draugus, labai jus myliu, bučkis“, – linkėjimus gerbėjams siuntė Monika Marija.


Pirmasis žodį tarė komisijos narys V. Stackevičius. „Keturias penkias dainas iš šio finalo galima ramiai siųsti į Roterdamą. Nors šio vakaro pasirodymai tam tikra prasme panašūs vienas į kitą, bet visi kūriniai labai stiprūs.
Aistės pasirodymo pradžia buvo kiek silpnesnė, bet jei ji išvažiuotų į „Euroviziją“, Lietuva pasidarytų laimingesnė. To jai ir linkiu. Rūtos Loop pasirodymas buvo labai stiprus. KaYrai labai tiko nusiimti visas kaukes ir būti savimi, jos pasirodymas mane maloniai nustebino“, – kalbėjo komisijos narys V. Stackevičius.

LRT.lt

Parašykite komentarą

Top