Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prezidentas dalyvauja 76-ojoje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje

Prezidentas dalyvauja 76-ojoje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda pradeda dalyvavimą 76-ojoje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje akcentuodamas darnaus vystymosi svarbą. Šalies vadovo kalba Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus sušauktame renginyje darnaus vystymosi tikslų klausimu numatyta vėlyvą pirmadienio vakarą Lietuvos laiku.

Savo kalboje JT aukšto lygio susitikimo dalyviams Prezidentas akcentuos, kad pažanga įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkę yra didelė, bet dar nepakankama. Darnaus vystymosi darbotvarkę sudaro bendrai pasaulio valstybių sutarti 17 tikslų, orientuoti į socialinės atskirties, švietimo, aplinkos apsaugos, klimato kaitos, inovacijų ir ekonomikos augimo, lygybės ir kitus tikslus.

lrp.lt nuotr.

JT narėms Prezidentas akcentuos didelę solidarumo svarbą. “Mums solidarumo prireiks, siekiant įveikti dar vieną didelį, skubiai spręstiną klausimą – klimato kaitos. Reikia imtis skubių veiksmų. Stiprindami savo šalių ekonomiką privalome investuoti į poveikio klimatui neutralumą, biologinės įvairovės apsaugą ir jos atkūrimą”,  – teigia Prezidentas.

Dėl pandemijos grėsmės kai kurios diskusijos JT šiemet vyksta nuotoliniu būdu.

Pirmadienį JT GA paraštėse LR Prezidentas susitinka dvišališkai su kitų valstybių lyderiais. Susitikimo su Kosovo Prezidente Vjosa Osmani-Sadriu tikslas – išreikšti paramą Kosovo nepriklausomybei ir ES integracijos siekiams, taip pat paskatinti Kosovą ir toliau vykdyti būtinas reformas teisinės valstybės, pagrindinių teisių, teisingumo, kovos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu srityse. 

Pirmąją vizito JAV dieną šalies vadovas taip pat dalyvavo rugsėjo 11-osios teroro aukų pagerbimo ceremonijoje.

Parašykite komentarą

Top