Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Generalinė prokurorė Prezidentui pristatė priemonių planą dėl vadovaujamas pareigas einančių prokurorų atsakomybės

Generalinė prokurorė Prezidentui pristatė priemonių planą dėl vadovaujamas pareigas einančių prokurorų atsakomybės

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su generaline prokurore Nida Grunskiene aptarė nuo paskyrimo į šias pareigas nuveiktus darbus, 2020 m. prokuratūros veiklos ataskaitą, tolesnės veiklos planus ir institucijos laukiančius iššūkius.

www.siandien.info

Prokuratūros pateikiamoje ataskaitoje pažymima, kad nusikalstamumas jau kelinti metai yra mažėjantis, vidutinė ikiteisminių tyrimų trukmė taip pat mažėja, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad didelių rezonansinių bylų terminai ir kokybė vis dar išlieka aktualia problema, kurios sprendimui turi būti ieškoma operatyvių priemonių.

Generalinė prokurorė pristatė priemonių planą dėl vadovaujamas pareigas einančių prokurorų atsakomybės užtikrinant tokių tyrimų kokybę stiprinimo.

lrp.lt nuotr.

Per pokalbį aptartos ir nusikalstamomis veikomis padarytos finansinės žalos valstybei susigrąžinimo priemonių taikymo problemos, nes pagal 2020 m. prokuratūros veiklos ataskaitą valstybės finansams padaryta 16 mln. 50 tūkst. eur turtinė žala, tuo tarpu atlygintos žalos vertė siekia daug mažesnes sumas.

Taip pat aptarti klausimai dėl naujų iššūkių ikiteisminiams tyrimams bylose, susijusiose su elektronine erdve, korupcija ir finansais.

Prezidentas išreiškė lūkestį, kad generalinei prokurorei pavyks efektyvinti institucijos išteklių valdymą.

Susitikime kalbėta apie praėjusių metų nusikalstamumo tendencijas, rezonansinių ir kitų socialiai jautrių bylų ikiteisminių tyrimų trukmės ir kokybės gerinimo, viešojo intereso gynimo efektyvinimo priemones. Generalinė prokurorė pristatė Prezidentui Prokuratūros veiklos ataskaitą, institucijos valdymo iššūkius ir jos veiklos efektyvinimo iniciatyvas.

Parašykite komentarą

Top