Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. Puota pandemijos metu – Klaipėdos rajono valdžia didina sau atlyginimus

Laikraštis ŠIANDIEN. Puota pandemijos metu – Klaipėdos rajono valdžia didina sau atlyginimus

Klaipėdos rajono valdžia pandemijos metu didina sau atlyginimus, kuria vystymo strategijas dešimčiai metų į priekį, tačiau nesprendžia šiandienos problemų

www.siandien.info, laikraštis ŠIANDIEN

Gargždiškiai praėjusį savaitgalį dalį nulipdytų besmegenių pastatatė prie rajono savivaldybės pastato. Ką tai reiškia?

Šitaip žmonės išreiškė protestą dėl rajono mero valstiečio – žaliojo Broniaus Markausko ir rajono savivaldybės Tarybos sprendimo didinti rinkliavą už atliekas – skaičiuojama, kad gyventojams atliekų išvežimas per mėnesį brangs nuo maždaug 25 ct iki 2 eurų per mėnesį.

Ypač didelį gargždiškių pasipiktinimą sukėlė tai, kad tame pačiame tarybos posėdyje 40 proc. padidėjo priedai administracijos valdininkams. Tokį priedą gaus administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, kuris neseniai grasino palikti postą. Pamaloninta didesniu atlyginmu buvo vos prieš porą savaičių į direktoriaus pavaduotojos postą sugrįžusi buvusi Seimo narė konservatorė Rasa Petrauskienė ir antrasis A. Bogdanovo pavaduotojas liberalas Justas Ruškys. Jų atlyginimai didės maždaug 700-800 eurų.

Iki šiol gargždiškiai svarsto, kodėl iš darbo buvo išvarytas gerai dirbęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas. Opozicijos atstovai kalba atvirai: reikėjo darbo vietą sukurti buvusiai Seimo narei Rasai Petrauskienei, kuri per porą mėnesių taip ir nesugebėjo niekur įsidarbinti.

Tuo tarpu Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas viešai džiaugiasi ilgalaikiais rajono tikslais, savivaldybės biudžeto surinkimu, gatvių asfaltavimu, tačiau opozicijoje esantis Tarybos narys, frakcijos „Kuriam kartu“ seniūnas Sigitas Karbauskas laikraščiui ŠIANDIEN gana kritiškai vertino tiek mero, tiek valdančiosios daugumos darbą.

Į neeilinį posėdį sausio viduryje susirinkusi Klaipėdos rajono savivaldybės taryba slaptu balsavimu pritarė siūlymui administracijos direktoriaus pavaduotoja skirti Rasą Petrauskienę. Prieš tai iš šių pareigų, atleistas jos bendražygis Mindaugas Šunokas. Ką tai reiškia? Tiesiog buvusiai Seimo narei reikėjo sukurti darbo vietą?

Na, mane irgi tai stebina. Juk ji rajono konservatorių lyderė, sunku paaiškinti kam reikėjo iš darbo išvaryti gerai dirbusį Mindaugą Šunoką. Jis sakė, kad vykdo partijos valią, aš suprantu jį kaip žmogų, tačiau tai kartu parodo kokias galimybes įsidarbinti turi pati R. Petrauskienė, kokia yra jos kompetencija dirbti vieną ar kitą darbą. Jeigu būtų kitaip, neabejoju, kad konservatorių partija, kuri šiandien valdo šalį, būtų pakvietusi užimti kitas pareigos.

Per posėdį R. Petrauskienei uždaviau klausimą: kaip ji žada rajonui parvežti pinigų iš ministerijų, juk valstybės lėšos skirstomos pagal rodiklius, o ne pagal pažintis. R. Petrauskienė paaiškino, jog savivaldybei bendrauti su Vyriausybe bus paprasčiau, nes, girdi, daugumos ministerijų vadovai jos bičiuliai, bendrapartiečiai konservatoriai.

Manau, kad šie žodžiai daug ką pasako, kokią skaidrumo politiką demonstruoja valdantieji.

Rajono meras Bronius Markauskas sako, kad praėję metai buvo pakankamai darbingi įgyvendinant strateginius šios kadencijos tikslus ir uždavinius. Kokie tie darbai?

Iš tikrųjų nėra kuo džiaugtis, jis sako, kad galėjo atnaujinti ir nutiesti ne vieną gatvę, šaligatvį, įrengti naujų automobilių stovėjimo aikštelių.

Ar čia jau tokie rimti darbai? Iki šiol nėra parengtas Gargždų kultūros centro rekonstrukcijos techninis projektas, panaši situacija ir su Gargždų daugiafunkciu sporto centru.

Žmonės nori, kad sporto kompleksas būtų statomas Dariaus ir Girėno gatvėje, tuo tarpu meras Markauskas, pradėjęs rajoną valdyti kartu liberalais, pasidavė jų įtakai ir nori centrą statyti parke, nes kai kam bus labai patogu dėl to vystyti savo verslus.

Rajone apstu problemų, kurias reikia spręsti šiandien, neatidėliotinai, tuo tarpu valdžia giriasi, kad baigia parengti turizmo, kultūros ir bendrą rajono vystymo strategiją dešimčiai metų į priekį.

Prieš kurį laiką savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas pranešė traukiąsis iš pareigų, nes nematąs galimybių toliau konstruktyviai dirbti. Tačiau Tarybos posėdžio išvakarėse jis pakeitė savo sprendimą ir paprašė jo pareiškimą dėl atleidimo iš pareigų laikyti negaliojančiu. Kodėl?

Jis dabar sako, kad valdančioje koalicijoje turi stiprų palaikymą, o prieš kelias savaites sake, kad nebemato jokių galimybių tęsti savo darbą. Cirkas, ir tiek. Jei sekate vietos žiniasklaidą ir socialinius tinklus, turėjote pastebėti jau ne vieną savaitę besitęsiantį cirką dėl direktoriaus prieš šventes pareikšto ketinimo atsistatydinti…

Rajono valdantieji ir į interesus įklimpusi vietos žiniasklaida dėl direktoriaus surengė tokį cirką, kad beveik atstoja kultūrinių renginių trūkumą per karantiną.

Deja, negalėčiau vertinti A.Bogdanovo darbų teigiamai. Vien ko verta nevykusi administracijos reforma, supriešintas kolektyvas, dabar dalijami priedai “saviems”, “savų” įdarbinimas, perkelta daugiafunkcio sporto centro statybos vieta, stringantys, vėluojantys projektai.

Kodėl vis tik A. Bogdanovas apsigalvojo? Valstiečiai – žalieji nenorėjo, kad savivaldybės administracijai vadovautų konservatoriai?

Sunku pasakyti. Dauguma Klaipėdos rajono gyventojų kritikavo tokią neįtikinamą direktoriaus palaikymo kampaniją. Kai kas negailėjo ir karčių žodžių: “Artūrai išeik ir merą kartu pasiimk!”

Ypač didelio palankumo valstiečiams – žaliesiems jau neslepiantis Klaipėdos rajono laikraštis “Banga” feisbuke publikavo fotografiją su prierašu: “Akivaizdu, kad yra žmonių, kurie nori, jog Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas tęstų savo pareigas.”

Prieš tai laikraštis “Banga” dalijosi nuoroda į peticiją, kuria mėginama išreikšti palaikymą Artūrui Bodanovui. Keistai visa tai atrodė, juk per pusantrų metų gyventojai Klaipėdos rajono valdžiai rašė ir siuntė kaip niekad daug peticijų. Jos, déjà, liko neišgirstos valdžios ir ignoruojamos valdomos žiniasklaidos.

Peticija “Atstatykim nugriautus Klaipėdos rajono, Endriejavo kultūros namus ir biblioteką” – 344 parašai, “PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km.” – 638 parašai, “Už Gargždų parko medžių išsaugojimą!” – 1690 parašų, “Baseino statyboms Gargžduose – tik Dariaus ir Girėno gatvėje” – 1379 parašai internete ir apie 1600 lapuose, “Reikalingas pėsčiųjų ir dviračių takas per Šernų mišką Klaipėdos raj.” – 350 parašų, “Nepritariame įmonių, užsiimančių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinktų iš komunalinio atliekų srauto, rūšiavimo/tvarkymo veiklos pradžiai Gargždų miesto teritorijoje ir/ar šalia jos” – 1 064 parašai.

Kaip vertinate savivaldybės administracijos reformą?

Pristatydami reformą valdantieji tikino, kad “Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030“ numatytos sumanaus valdymo pokyčių kryptys – strategiškai pajėgi valdžia, atviras ir įgaliojimų suteikiantis valdymas, visuomenės poreikius atitinkantis valdymas.

Dabar neva Savivaldybė dirba atsinaujinusi, tačiau reikia pasakyti tiesiai. Garsiai ir triukšmingai pristatyti esą visiems naudingi pokyčiai administracijoje, kuriais ir meras, ir direktorius gyrėsi žiniasklaidoje, baigėsi dideliu ir garsiu šnipštu.

Šią reformą galima būtų pavadinti pensininkų ir valytojų reforma. Dar įvertinčiau ją kaip gėdingiausią susidorojimą su nepaklusniaisiais. Ši struktūros reforma gana tiksliai atspindi Klaipėdos rajoną valdančios komandos darbo stilių, tikslus ir rezultatą.

Daug kalbų, išlaidų, sumaišties ir nepasitenkinimo, laiko gaišimo ir posėdžiavimo, o rezultatas – niekinis. Perstumdytos pareigos, panešiotos spintos ir darbo stalai: iš pastato į pastatą, iš kabineto į kabinetą. Padidinti atlyginimai lojaliausiems. Déjà, specialistai su stuburu ir tvirta nuomone buvo nustumti į šalį.

Parengta pagal laikraštį ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top