Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Apie Ingridos Šimonytės ministrų dviveidiškumą

Gintautas Kniukšta. Apie Ingridos Šimonytės ministrų dviveidiškumą

 Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė dievagojasi nevalgiusi Dubajuje pusryčių už beveik 5 tūkstančius eurų, o iš žemės ūkio  ministro posto verčiamas K. Navickas save paskyrė Žemės ūkio mokslo tarybos garbės pirmininku.

Gintautas KNIUKŠTA, laikraščio ŠIANDIEN apžvalgininkas

Kiaušininenė tampa svarbiau už Lietuvos pasiekimus?

Pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje premjerė Ingrida Šimonytė atidarė Lietuvos nacionalinę dieną – buvo pristatomos technologijos ir sprendimai – tai Lietuvos pasiekimai gyvybės mokslų, lazerių, atsinaujinančios energetikos, žiedinės ekonomikos ir kitose pažangiausiose srityse.

>
Socialiniuose tinkluose žmonės reiškė nuostabą dėl premjerės aprangos. „Stiliaus ir etiketo pamokos: Kaip nesirengti vykstant į arabų šalis? 1. Nedėvėti aptemptų drabužių. 2. Nedemonstruoti apnuoginto kūno.  Ką reiškia tos trumpos rankovės ir tas išaugtinis kostiumėlis?? Nepagarbą kultūrai, kurioje svečiuojiesi? Neadekvatumą? Provokaciją?  Facebook.com nuotr.

Tačiau apie tai didžiojoje žiniasklaidoje mažai kalbėta, daug kam labiau rūpėjo ar valgė per pusryčius premjerė su ministre A. Armonaite kiaušinienę ar ne? Vis tik  4 761 euras yra biudžetiniai pinigai. Vienas iš liberalų lyderių ir šios Vyriausybės nuolatinis užtarėjas E. Gentvilas tvirtino, galima sakyti, net mušėsi į krūtinę, kad šios Vyriausybės kabineto moterys net nebuvo prisilietusios prie kiaušinienės, o valgė, anot jo,  tik verslininkai.

Gerai, jeigu tai tiesa, ar p. Gentvilas turi atsakymą į klausimą, kodėl pats verslas nedengia savo išlaidų, o kiša ranką į mokesčių mokėtojų kišenę? A. Armonaitės atstovai tvirtina, kad dar niekada  taip nebuvo, jog verslas pats  susimokėtų už pusryčius. Girdi, verslininkai badytų pirštais ministerijją, niekas jiems ir nedrįstų pasakyti, kad patys susimokėtų už valgius, taip pat ęsą tuomet niekas neateitų į organizuojamus renginius…

Rimti argumentai, ar ne? Bilietui į Dubajų užtenka, o pusryčiams – ne?    

Ką Šimonytė kalbėjo anuomet…

 Tuo tarpu Seimo narė A. Širinskienė kirto iš peties::“Čia net ne esmė, ką ir kaip valgė Armonaitė, o gal visai nevalgė – esmė tame, kad liberalų ir konservatorių kritikuotos tradicijos, kai už valdininkų maistą apmoka pavaldžios įstaigos tęsiasi. Ir tęsiasi dar didesniu mastu – mokama už visas valdininkų delegacijas, nes juk sprendimus priimančių yra daugiau…Tęsiasi ir politikų dviveidiškumas: iš kotletuko daryti šou prieš rinkimus, o savo delegaciją – pridengti po šūkiu „aš GI nevalgiau”

Įdomu ir tai, kad anuomet J. Narkevičius, kaip šiandien A. Armonaitė savo poste, bandė aiškinti ir tai, koks svarbus vaišingumas rytų valstybėse ir kokie  būna verslo pietūs. Anuomet – iš jo išsityčiota, o šiandien tie, kurie iš kotletuko darėsi kelią į rinkimus, teigia, kad be pavaldžių įstaigų apmokėtų pusryčių ir investicijų  Lietuvoje nebūtų. Tad pusryčiai Dubajuje atskleidė tai, ką ir turėjo atskleisti – kaip ketverius praėjusios kadencijos metus buvo daroma „politika”.

Bandau tik įsivaizduoti, kas dar būtų dėjęsi, jei A. Veryga būtų pasidaręs nuotraukas už 5 tūkstančius, (kaip ministras Dulkys) arba nusipirkęs kabineto baldų komplektą (kaip ministras Kairys), kur stalas – beveik 4 tūkstančiai, iš įmonės, kurios akcininkas – partietis.


Įdomu  tai, kad anuomet buvęs ministras J. Narkevičius, kaip šiandien A. Armonaitė savo poste, bandė aiškinti ir tai, koks svarbus vaišingumas rytų valstybėse. Šiandien tie, kurie tyčiojosi iš J. Narkevičiaus kotletuko ir skynėsi  kelią į rinkimus, teigia, kad be pavaldžių įstaigų apmokėtų pusryčių ir investicijų  Lietuvoje nebūtų. Facebook.com nuotr.

“Šimonytė anuomet kalbėjo, kas nutiktų, jei jos Vyriausybės narys atsidurtų J. Narkevičiaus vietoje: „Norėčiau tikėtis, kad jeigu man tektų vadovauti Vyriausybei, tai bet kuris Vyriausybės narys, pakliuvęs į kažką panašaus <…> tikrai susiprastų ir pasitrauktų pats ir nereikėtų jo varyti varu nei prezidentui, nei ministrui pirmininkui, nei visam Seimui kartu surėmus pečius.

Tad tikiuosi, kad, skambiai ėjusios į rinkimus, A. Gedvilienė bei I. Šimonytė savo žodžių šiandien neišsižadės ir noriu išreikšti viltį, kad ministrės A. Armonaitės bei I. Šimonytės turizmas taip pat bus įvertintas ir jos, kaip J. Narkevičius, grąžins pinigus į pavaldžios įstaigos biudžetą.

Juolab, kad kaip tik Seime svarstomi asignavimai VšĮ „Versli Lietuva“, kuri dabar ypač priklausoma nuo šių dviejų ponių malonės ir gali norėti joms įsiteikti pusryčių pavidalu ar būti verčiama tuos pusryčius apmokėti. Kitaip tariant, situacija tikrai dviprasmiška ir kelianti interesų konfliktą“.

Žemės ūkio ministras trauktis nežada, save paskyrė garbės pirmininku

Ingridos Šimonytės paprašytas, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teikėsi susitikti su pagrindinėmis žemdirbių organizacijomis, tačiau ir po šio susitikimo žemdirbių nuomonė nepasikeitė: arogantiškas ir nekompetetingas ministras turi trauktis iš pareigų.

K. Navickas.

Tarybos pirmininkas Jonas Vilionis teigia, jog nepasitikėjimą išreiškė visos dešimt tarybai priklausančių asociacijų.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas  susitikime nevyniojo žodžių į vatą: „Vietoj sutelkto dialogo su žemdirbiais ministerija renkasi nuo senų laikų išbandytą „skaldyk ir valdyk“ taktiką. Kaip tai vyksta?Selektyviai renkantis socialinius partnerius, o neretai ir atskirus ūkininkus, su kuriais patogu tartis ar kuriems užteks ir mažiau pažadėti, bet užtat ministerija turės vieną vienetą partnerių su kuriais „suderinta ir susitarta“.Likusius sau nepatogius, susivienijusius, aktyvius socialinius partnerius galima niekinančiai apšaukti „stambiaisiais“ ir taip bandyti užsidirbti smulkiųjų-mažųjų gynėjo titulą.

Tokias neteisybes galima skleisti tik žmonėms, kurie visiškai nesusiję su kaimu, nesusipažinę su žemdirbių organizacijų veikla ir nežino, kad neretai būtent smulkesnieji ūkiai ir yra aktyviausi organizacijų nariai“.

 „Žemdirbiai susierzino ir pasidarė pikti, nes ministras pakeitė bendravimą su mumis“, — sakė J. Sviderskis, Žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovas.

J.Vilionis neatmetė galimybės, kad jeigu ministras nesitrauks, višoje šalyje gali būti organizuojami protesto mitingai..

Anot ūkininkų, pagrindinė problema, kuri susidarė šiandien – tai dialogo nebuvimas tarp žemdirbių ir ministerijos. „Žemdirbiai nekvestionuoja žaliojo kurso, tačiau Pasirinktos priemonės yra netinkamos, kol kas matome dideles ambicijas ir netolygų naštos paskirstymą tiek tarp įvairių sektorių, tiek žemės ūkio sektoriuje“,-  teigė ūkininkasI.Hofmanas.

Ministerijos žaidimai

„Ar sulauksime dienos, kuomet Lietuvos ministerija liausis žaisti „pokiliminius“ žaidimus ir iš tikrųjų rūpinsis visai visuomenei ir nacionaliniam saugumui svarbia veikla – apsirūpinimą maistu? Ir pateisins savo – ŽEMĖS ŪKIO – ministerijos pavadinimą?

Noriu atkreipti dėmesį ir į Žemės ūkio ministerijos viešąją komunikaciją. Po spalio 6-osios, kuomet Žemės ūkio taryba pareiškė ministrui nepasitikėjimą, pastebėjome itin didelį ministerijos suaktyvėjimą Facebook‘e, rajoninėje spaudoje ir kituose žiniasklaidos priemonėse.

Ūžtelėjo srauni upė informacijos apie ministerijos dosnumą ir jos dalijamus milijonus, šimtus milijonų ir net milijardus eurų! Rodos, tik pasiimk semtuvą ir semk kiek pajėgsi. Ar išties nematoma, kad toks komunikavimas priešina kaimo ir miesto visuomenę?

Skambiose antraštėse užmirštama paminėti, kad tie milijardai skirti septyneriems metams, iš tų paramos milijardų eilinį ūkininką pasieks tik trupiniai, o didžioji jų dalis, neva nukreipta atremti žemės ūkiui kylančius iššūkius, ministerijos paskirstyta taip, kad pasieks tik kelis procentus žemės ūkio subjektų.Toks viešųjų ryšių specialistų triukas mūsų, žemdirbių, neapkvailins.


„Mes norime prisidėti prie tvaresnės Lietuvos ateities, tačiau ne prie darbo imitavimo, lėšų įsisavinimo ir švaistymo.Gana iš mūsų tyčiotis!“, – kalbėjo ūkininkas Martynas Puidokas. Asmeninio archyvo nuotrauka.

Mes aiškiai suprantame, kad noras visuomenę apžavėti tariamu ministerijos dosnumu yra siekis nukreipti dėmesį nuo tikrųjų žemės ūkio problemų. Mes norime prisidėti prie tvaresnės Lietuvos ateities, tačiau ne prie darbo imitavimo, lėšų įsisavinimo ir švaistymo.Gana iš mūsų tyčiotis!“, – kalbėjo ūkininkas Martynas Puidokas.

J.Vilionis sako, kad  ministerija neturi jokios žemės ūkio strategijos, be to, dėl žaliojo kurso auga reikalavimai žemdirbiams, o ministras  jais nesirūpina..

K. Navickas save paskyrė į kitas  garbingas pareigas

Žemės ūkio ministras save paskyrė ministerijai patariančios Žemės ūkio mokslo tarybos garbės pirmininku. Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko žodžiais tariant, ministras net nesupranta, kuo žemės ūkio mokslas skiriasi nuo raketų mokslo. „Prieš keletą dienų ministras patvirtino Žemės ūkio mokslo tarybos sudėtį ir save pasiskyrė garbės pirmininku. Nežinau, kokios garbės jis nusipelnė, bet kadangi pats pasirašė tokį įsakymą, tai toks ir supratimas“, – iš posto verčiamą K.Navicką naujienų portalo lrytas.lt laidoje „Ne spaudai“ kalbėjo V. Pranskietis.


I. Šimonytė puikiai žinojo ką sako: tie 4 milijonai eurų buvo tiesiog padovanoti K. Navicko buvusiai darbovietei. Kur dingo I. Šimonytės principingumas šiandien? Galima paklausti ir kitaip: kiek sumokėjo konservatoriams K. Navicko rėmėjai, kad šie nematytų ir visiems laikams pamirštų, ką jis  išdarinėjo  dirbdamas aplinkos ministru…   lrv.lt nuotr.


3





Parašykite komentarą

Top