Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Grąžino pakartotinai svarstyti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas

Grąžino pakartotinai svarstyti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas.

Prezidentas remia įstatymo nuostatas, kurios leis stiprinti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, tačiau nesutinka su nuostatomis, suteikiančiomis galimybę nereaguoti į pranešimus apie aplinkosaugos pažeidimus dėl institucijos išteklių ribotumo ar darbo organizavimo trūkumų. Prezidento nuomone, tai neprisideda prie aplinkos apsaugos veiksmingumo, visuomenės įsitraukimo bei pilietinės galios didinimo.

„Daug gamtosaugos pažeidimų pamato ir apie juos informuoja aktyvūs ir sąmoningi piliečiai. Todėl turime stiprinti pasitikėjimą aplinkos apsaugos kontrolės efektyvumu, aplinkosaugos pareigūnais ir raginti visuomenę būti dar aktyvesnę, siekiant išsaugoti mūsų saugią ir švarią aplinką. Institucijos veiklos tinkamas ar netinkamas organizavimas negali būti tapatinamas su valstybės požiūriu į aplinkos apsaugos svarbą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas siūlo įstatyme atsisakyti nuostatų, pagal kurias Aplinkos apsaugos departamentas galėtų nereaguoti į pranešimus apie galimus pažeidimus.

Pasak šalies vadovo, būtina užtikrinti pakankamą aplinkos apsaugos sistemos finansavimą, kad lėšų trūkumas nebūtų kliūtis institucijoms vykdyti efektyvią valstybinę kontrolę aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo srityse.

Šalies vadovas pabrėžė, kad valstybės institucijos turi veikti išvien su aktyviais piliečiais ir nevyriausybinėmis organizacijomis, ugdydamos aplinkosauginį visuomenės sąmoningumą, nes tik augant pilietinei galiai įmanomi esminiai pokyčiai aplinkosaugos srityje.Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

Top