Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gyventojų atsakas į Vilniaus miesto taryboje svarstomą sostinės teritorijos bendrąjį planą

Gyventojų atsakas į Vilniaus miesto taryboje svarstomą sostinės teritorijos bendrąjį planą

Rugsėjo 20 d. (trečiadienį) 12 val. Europos aikštėje, prie Vilniaus miesto savivaldybės į piketą planuojantys susirinkti Vilniaus miesto gyventojai nesutinka su sostinės taryboje šią dieną planuojama priimti Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano koncepcija, kuri, gyventojų teigimu, pažeidžia teisėtus jų lūkesčius gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje.

Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrajame plane suplanuota kurti pramonės zonas šalia greitai besiplečiančių, jaunų šeimų apgyvendintų gyvenviečių. Dėl to Trakų Vokės, Daniliškių, Kazbėjų, Naujasodžio ir Lentvario gyventojai atsidurtų sukoncentruotos pramonės viduryje.

Gyventojai ne kartą yra kreipęsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kad ši atsižvelgtų į teritorijos reikšmingus pokyčius, tačiau miesto valdžia planų neatsisako.

„Trakų Vokė seniai nebėra į pramoninę veiklą orientuotas miesto rajonas. Šioje vietovėje gyventojų skaičius per dešimtmetį padidėjo 154 proc. Pagal dabartinius Vilniaus miesto savivaldybės planus šie gyventojai atsidurtų sukoncentruotos pramonės žiedo viduryje. Dar daugiau – teritorijoje plėsti pramonę numatoma gyventojų sąskaita.

Gyventojų teigimu, naujos pramonės zonos suplanuotos ir gyventojams priklausančiuose sklypuose, paveldėtuose iš jų tėvų, senelių. Kai kurie naujakuriai, nusivylę savivaldybės požiūriu į bendruomenes ir pamatę, jog miesto valdžia neatsižvelgia į jų argumentuotus prašymus neplanuoti pramonės šalia gausiai apgyvendintų teritorijų, jau pradeda skelbti apie savo gyvenamųjų namų pardavimą, kai kurie gyventojai galvoja apie emigraciją“, – sakė Seimo narys Linas Balsys.

Trečiadienį prie Vilniaus miesto savivaldybės susirinksiantys gyventojai, nešini lagaminais su užrašais „Nevarykit mūsų iš Lietuvos“, prašys sostinės tarybos narių nepritarti naujai Vilniaus miesto teritorijos bendrojo plano koncepcijai, kol nebus atsižvelgta į bendruomenių prašymus.

lrs.lt ir verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top