Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gruzijoje su oficialiu vizitu viešintis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su šalies prezidentu Giorgi Margvelachvili.

Gruzijoje su oficialiu vizitu viešintis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su šalies prezidentu Giorgi Margvelachvili.

Gruzijoje su oficialiu vizitu viešintis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su šalies prezidentu Giorgi Margvelachvili.

Premjeras aukštai įvertino nuoseklų Gruzijos dalyvavimą NATO karinėse taikos palaikymo misijose ir išsakė paramą šalies integracijai į Aljansą bei Europos Sąjungą. S. Skvernelis pabrėžė, jog kuo daugiau bus konkretaus bendradarbiavimo su Aljansu, tuo didesnė galimybė Gruzijai ateityje įstoti į NATO.

Gruzijos prezidentas Giorgi Margvelachvili išreiškė viltį, jog dvišalis gynybinis bendradarbiavimas bus stiprinamas. Šalies vadovas taip pat padėkojo Lietuvai už nuolatinį palaikymą bei paramą šalies teritoriniam vientisumui. Rytoj (sausio 30 d.) Lietuvos premjeras aplankys Pietų Osetijos pabėgėlius bei lankysis prie okupacinės linijos. Gruzijos prezidentas pabrėžė, jog jo šalis labai vertina tokį Lietuvos premjero žingsnį.

Susitikimo metu premjeras S. Skvernelis bei Gruzijos vadovas taip pat aptarė konkrečias ekonominio bendradarbiavimo sritis. Prezidentas Giorgi Margvelachvili išreiškė norą aktyviau bendradarbiauti su Lietuva žemės ūkio bei atsinaujinančios energetikos srityje. Prezidento teigimu, energetikos srityje ypač svarbu siekti aktyvesnio Lietuvos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo su Kaukazo ir Kaspijos regionais ir taip sukurti realią galimybę sumažinti Rusijos energetinį dominavimą.

Gruzijos vadovas ir Lietuvos Ministras Pirmininkas taip pat pasidžiaugė aktyviu bendradarbiavimu akademinėje srityje. Gruzijos technologijų universitete surenkamos didelės studentų, norinčių mokytis lietuvių kalbos, grupės. Didėja ir apsikeitimas studentais. Šiuo metu 200 studentų iš Gruzijos studijuoja Lietuvoje.

ŠIANDIEN, lrv.lt  informacija

Parašykite komentarą

Top