Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gyva žmonių grandinė susikabino rankomis nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos

Gyva žmonių grandinė susikabino rankomis nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos

alkas.lt nuotr.

Gruodžio 9 d. Vilniuje vyko streikuojančius švietimo darbuotojus palaikanti protesto akcija. Gyva žmonių grandinė susikabino rankomis nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos, nusidriekdama ir pro didžiąją dalį kitų ministerijų. Vėliau  mitingo dalyviai žygiavo prie Vyriausybės, kur kartu paskelbė su profesinėmis sąjungomis suderintus reikalavimus valdžiai.

Raginama sustabdyti gruodžio 11 d., antradienį, numatomą kitų metų valstybės biudžeto priėmimą ir mokesčių reformą, skirti papildomų pinigų mokytojų atlyginimams didinti.

Vyriausybė tokius reikalavimus atmeta kaip nepagrįstus. Premjeras perspėjo, kad biudžeto priėmimo sužlugdymas sukeltų sumaištį valstybėje.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas prieš mitingą pareiškė, kad visuomenėje jaučiamos įtampos ir, esą turima tam tikrų žinių apie galimas provokacijas.

Mitingo vedėja Kristina Savickytė-Damanskienė susirinkusiems mokytojams sakė: „Išgyvenau tikrą jausmų audrą, pyktį, nerimą, nusivylimą, skausmą, supratau, kad nei mes, nei mokiniai valdžiai nerūpime. Panašius jausmus išgyveno daugelis mokytojų, o tada įvyko garsusis trečiadienis.“

Popietę Vilniuje vyko protesto akcija „Paskutinis skambutis“, skirta palaikyti protestuojančius mokytojus. Mitingo dalyviai, laikydami ne tik savo organizacijų vėliavas, bet ir trispalves, kitą tautinę atributiką, rinkosi aikštėje prie Vyriausybės. Tarp susirinkusiųjų matėsi ir keletas mitinguotojų, vilkinčių kalinių uniformomis. Jie teigė, ,kad tuo norima pasakyti, jog juos įkalino ministerija.

Prie Vyriausybės skambėjo pedagogus palaikančios kalbos, buvo išsakyti pagrindiniai reikalavimai: atidėti gruodžio 11-ą numatytą biudžeto priėmimą, rasti papildomų pinigų mokytojų atlyginimams ir peržiūrėti viso viešojo sektoriaus finansavimą.

Mitingo vedėja Kristina Savickytė-Damanskienė susirinkusiems mokytojams sakė: „Išgyvenau tikrą jausmų audrą, pyktį, nerimą, nusivylimą, skausmą, supratau, kad nei mes, nei mokiniai valdžiai nerūpime. Panašius jausmus išgyveno daugelis mokytojų, o tada įvyko garsusis trečiadienis.“

Profesinių sąjungų judėjimo aktyvistas Kęstutis Juknis pabrėžė, kad šiuo mitingu viskas nepasibaigs: „Įsijungs Kaunas, visa Lietuva, iki tikro mokyklų uždarymo, kaip tai daro kitos šalys. Prašau jūsų, sušukite šitai valdžiai, gėda.“

„Siekiame Vyriausybei parodyti, kad visuomenė mus palaiko ir akivaizdu, kad palaikymas yra. Tada klausimas tiesiog Vyriausybei: ar jie atstovauja piliečius?“ – alkas.lt teigė streikuojančių mokytojų lyderis Andrius Navickas. O šiandieninę situaciją A. Navickas apibūdino trumpai: „Gavom naują ministrą, jis kitą savaitę pradeda derybas, džiaugiamės, kad tie santykiai atšyla.“

Nors anksčiau premjeras Saulius Skvernelis protestą pavadino valstybės perversmo dalimi, vėliau pakeitė toną.

Popietę išplatintame Vyriausybės  pranešime teigiama, esą reikalavimo atidėti biudžeto priėmimą patenkinti nėra jokių galimybių.

alkas.lt, siandien.info

Parašykite komentarą

Top