Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Į Taliną – kartu su Baltarusijos opozicijos lydere

Į Taliną – kartu su Baltarusijos opozicijos lydere

www. siandien.info

Seimo Pirmininkė išvyko oficialaus vizito į Estiją. Gegužės 31 ir birželio 1 dienomis Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen lankosi Taline. Oficialaus vizito išvyko Estijos Respublikos Rygikogo Pirmininko Jurio Rato (Jüri Ratas) kvietimu.

„Lietuvos ir Estijos santykiai yra labai artimi, šalys glaudžiai bendradarbiauja įvairiais formatais, reguliariai susitinka tiek prezidentai, tiek parlamentų ir vyriausybių vadovai, tiek užsienio reikalų ministrai. Šį kovą vyko nuotolinis susitikimas su Estijos Rygikogo Pirmininku, kuris, ragindamas stiprinti Baltijos valstybių parlamentų bendradarbiavimą, pakvietė oficialaus vizito“, – sako Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė feisbuke pasigyrė, kad į Taliną kartu skrido su Baltarusijos opozicijos lydere, buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja. Facebook nuotr.

Pagal darbotvarkę numatyti susitikimai su Estijos Respublikos Prezidente Kersti Kaljulaid, Rygikoko Pirmininku J. Ratu, Estijos Švietimo ir mokslo ministerijos generaliniu sekretoriumi (kancleriu) Martu Laidmetsu (Mart Laidmets).

Be to, Lietuvos Respublikos ambasadoje Taline planuojamas susitikimas su Estijos lietuvių bendruomenės atstovais (taryba). Lietuvos delegacija taip pat lankysis komunizmo aukų memoriale Marjamė (Maarjamäe) ir Metsakalmistu parke, kur Seimo Pirmininkė padės gėlių ant Estijos šachmatų didmeistrio Paulo Kereso (Paul Keres) kapo.

Seimo Pirmininkės vadovaujamoje delegacijoje vyksta Seimo Pirmininkės pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Tarpparlamentinių ryšių su Estijos Respublika grupės pirmininkas Andrius Kupčinskas.

Parašykite komentarą

Top