Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN.VDU Žemės ūkio akademija siūlo perspektyvų išsilavinimą

Laikraštis ŠIANDIEN.VDU Žemės ūkio akademija siūlo perspektyvų išsilavinimą

www.siandien.info

Naujas ŠIANDIEN numeris ir laikraščio priedas „Sugrąžinkime jaunimą į kaimą“, kurį ŠIANDIEN rengia kartu Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, jau – prekyboje.

Straipsnyje „VDU Žemės ūkio akademija siūlo perspektyvų išsilavinimą“ rašoma, kad jau šį rugsėjį startuos „Bioekonomikos verslo vadybos“ bakalauro studijų programa, kurios iniciatorė – didžiausią mokslinį potencialą šioje tyrimų srityje turinti VDU Žemės ūkio akademija ir jos socialiniai partneriai. Bioekonomika skinasi kelią pasaulyje bei Europoje.

Akademijos kanclerės prof. dr. Astridos Miceikienės teigimu, žemės ūkis neatsitiktinai laikomas vienu iš perspektyviausių sektorių. Šiuo metu vienas iš devynių pasaulio gyventojų stokoja maisto, todėl jo poreikis ateityje augs tik dar labiau, vadinasi, ir žemės ūkio specialistų reikės vis daugiau. Be to, planetos ištekliai yra riboti, todėl nuolat turi būti kuriamos inovacijos, padedančios juos tausoti.Šių inovacijų plėtojimui taip pat reikės aukštos kvalifikacijos specialistų.

Prof. dr. A. Miceikienė. VDU Žemės ūkio akademijos nuotr.

„Bioekonomikos verslo vadyba“ – nauja studijų programa, kurią rinktis bus galima jau šių metų bakalauro studijų priėmimo laikotarpiu. Bioekonomika – viskas, kas yra gaminama iš atsinaujinančių išteklių.

Studentai Akademijoje rengiami taip, kad suprastų, kodėl svarbu būti darnoje su gamta, kad padėtų ateities kartoms palikti žalią ir sveiką pasaulį. Kadangi orientuojamės į ateities specialistus, mokslai apima ne tik specialiųjų ir socialinių gebėjimų vystymą, tačiau ir asmenybinį tobulėjimą, padedantį dirbti efektyviau. Studijuojant vystomos asmeninės savybės – komunikabilumas, gebėjimas dirbti komandoje, kritinis mąstymas, pokyčių ir konfliktų valdymas, kūrybiškumas“, – vardija prof. dr. A. Miceikienė, papildydama, jog VDU Žemės ūkio akademijoje taip pat suteikiama galimybė mokytis per 30 užsienio kalbų.

VDU Žemės ūkio akademijoje būsimiems studentams siūloma 12 bakalauro studijų programų: „Agronomija“, „Biologinių sistemų valdymas“ (priėmimas nuo 2023 m.), „Kraštovaizdžio dizainas“, „Maisto kokybė ir sauga“, „Miškininkystė“, „Taikomoji ekologija“, „Apskaita ir finansai“, „Bioekonomikos verslo vadyba“, „Logistika ir prekyba“, „Sumanioji inžinerija“, „Vandens ir žemės inžinerija“, „Žemės ūkio mechanikos inžinerija“.

Visą straipsnį „VDU Žemės ūkio akademija siūlo perspektyvų išsilavinimą“ skaitykite ŠIANDIEN.

Laikraščio prenumerata internetu www.prenumeruok.lt; www.prenumeruoti.lt, visuose Lietuvos pašto skyriuose.

Parašykite komentarą

Top