Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Ilgaamžė Jūros šventės ceremonija

Ilgaamžė Jūros šventės ceremonija

www.siandien.info

Jūros šventės metu šeštadienį tradiciškai bus pagerbti nesugrįžę jūrininkai, ceremonijoje dalyvaus ir prezidentas Gitanas Nausėda. 

Ilgaamžė Jūros šventės ceremonija – negrįžusių iš jūros pagerbimas, kuomet į Baltijos jūros bangas nuleidžiami vainikai, vyks vidurdienį. Tai ceremonija, kurioje kasmet pagerbiami žuvusieji jūroje, visi savo darbais ir žygiais garsinę Lietuvą, kūrę jūrines tradicijas.Šį kartą koloną, kuri plauks į pagerbimo vietą, sudarys 30 laivų – vilkstinę į jūrą ves Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų „Vidar“ klasės štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis“.

Visus norinčius sudalyvauti šioje tradicijoje, šeštadienio rytą plukdys Mažųjų laivų asociacija „Pajūrio laivai“. Tradiciškai, nemokamai bus plukdomi visi su savimi atsinešę gėlių žiedų.

„Pajūrio laivai“ norinčius dalyvauti žuvusiųjų pagerbimo ceremonijoje plukdys nuo dešiniosios Dangės krantinės (pakeliui į Šiaurinį ragą). Laivų atsišvartavimas – 11 valandą. 

Išsaugant jūrinių tradicijų tęstinumą, šeštadienio rytą Smiltynės kapinėse vyks pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimo ceremonija, o Skulptūrų parke bus pagerbta žuvusi laivo „Linkuva“ įgula.

Vakarop Buriuotojų krantinėje bus atidengtas jachtos „Laisvė“ atminimo knechtas. 

1993-ųjų vasarą jachta „Laisvė“ išplaukusi iš Klaipėdos į kelionę aplink pasaulį, pirmoji apiplaukė legendinį Horno kyšulį.

Sekmadienį Marijos Taikos karalienės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę.

Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo rekonstruotos Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpos atidarymo ceremonijoje, kur kartu su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu atidarė 13,5 km ilgio atkarpą nuo Smiltynės link Juodkrantės. Šis rekonstrukcijos etapo užbaigimas – pirmas žingsnis viename didžiausių dviračių takų rekonstrukcijos projektų šalyje per pastaruosius metus.

Neringos teritorija unikali dėl daugelio priežasčių – atskirta nuo likusios šalies teritorijos Kuršių mariomis, pasižyminti tik joje randama flora ir fauna, išsiskiria savo kraštovaizdžiu, bet ir yra itin saugoma. Todėl šiandienos aktualusis uždavinys – suderinti istorinio Neringos kurorto veiklą, gyvybę ir plėtrą su aukštu gamtos apsaugos lygiu Kuršių nerijoje.

www.lrp.lt nuotrauka.

„Esu tikras, kad rekonstruotas, modernus Kuršių nerijos dviračių ir pėsčiųjų takas padės savo tikslų drauge siekti ir Neringos kurortui, ir Kuršių nerijos nacionaliniam parkui. Žinau, kad už rekonstrukcijos projektą atsakingoms institucijoms ir savivaldybėms teko ir tenka gerokai padirbėti siekiant sutarimo ir dėl dėmesio aplinkai, ir dėl saugaus, patogaus keliavimo. Tegu ši patirtis tampa pavyzdžiu ir kitoms nuostabioms Lietuvos vietovėms, ir kitoms institucijoms kuriant aplinkai jautrią susisiekimo infrastruktūrą“, – atidarymo ceremonijoje sakė valstybės vadovas.

Šių metų pradžioje pradėti rekonstrukcijos darbai sėkmingai užbaigti dviejuose pradiniuose tako Smiltynė–Nida ruožuose tarp 2,104 km ir 15,567 km. Tvariai po Kuršių neriją keliaujančių Lietuvos ir užsienio turistų bei vietos gyventojų kelionės nuo šiol bus patogesnės, o svarbiausia – saugesnės.

Parašykite komentarą

Top