Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimo kanclerė prašo priimti individualų teisės taikymo aktą dėl atleidimo iš pareigų

Seimo kanclerė prašo priimti individualų teisės taikymo aktą dėl atleidimo iš pareigų

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė pateikė prašymą Seimo posėdyje priimti individualų teisės taikymo aktą dėl jos atleidimo iš Seimo kanclerio pareigų.

Tokį prašymą, adresuotą Seimo Pirmininkui, Seimo valdybai ir Seimo nariams, D. Raudonienė pateikė atsižvelgusi į tai, kad jos įgaliojimų laikas de facto pasibaigė 2019 m. gruodžio 23 d.

2019 m. gruodžio 20 d. Seimo posėdyje buvo balsuojama dėl Seimo kanclerės atleidimo iš pareigų. Už atleidimą balsavus 19 Seimo narių, prieš – trims ir 45 susilaikius, Seimo kanclerė nebuvo atleista.

Taip pat D. Raudonienė prašo pripažinti netekusiais galios Seimo valdybos 2019 m. gruodžio 20 d. sprendimus „Dėl Daivos Raudonienės atostogų ir pavadavimo“ (Nr. SV-S-1514) ir „Dėl leidimo dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį išdavimo Daivai Raudonienei“ (Nr. SV-S-1515).

Pasak D. Raudonienės, Seimo valdybos sprendimai buvo priimti neįvertinus 2009 m. gegužės 15 d. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo sprendime pateikto išaiškinimo: „Tokiu atveju Aukščiausiojo Teismo pirmininkas (ar šio teismo skyriaus pirmininkas), kurio, kaip pirmininko, įgaliojimų laikas de facto pasibaigė, tačiau de jure jis nėra atleistas, nes nėra priimtas atitinkamas individualus teisės taikymo aktas, negali būti laikomas pagal Konstituciją turinčiu Aukščiausiojo Teismo pirmininko (ar šio teismo skyriaus pirmininko) įgaliojimus.“

D. Raudonienė taip pat pabrėžia, kad šiuo metu nedirba jokio kito darbo pagal darbo sutartį.


siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top